iPhone 13 Pro nabízí výrazně lepší výkon GPU než iPhone 12 Pro

Pouze jeden den poté iPhone 13 Modely oznámené společností Apple První výsledek Geekbench už se objevil. Někdo provedl benchmark výkonu GPU iPhone 13 ProOproti předchozí generaci je zde výrazný nárůst výkonu iPhone 12 Pro.


IPhone 13 Pro nebo iPhone 14.2 získal metalické skóre 14 216, což je nárůst o 55 procent oproti předchozímu roku. 9123 KOVOVÝCH BODŮ získané od ‌iPhone 12 Pro‌.

geekbench pro iphone 13


Modely Apple ‌iPhone 13‌ jsou vybaveny čipem A15 se 6 jádry CPU, včetně dvou výkonových jader a čtyř efektivních jader. IPhone 13 a iPhone 13 Pro mají stejný procesor, ale pokud jde o GPU, existují rozdíly. IPhone 13‌ a 13 mini‌ jsou vybaveny čtyřjádrovým GPU, zatímco novější modely iPhone 13 Pro‌ a iPhone 13 Pro‌ Max mají pětijádrový GPU.

Apple označil pětijádrový čip A15 poháněný GPU v modelech Pro za „nejrychlejší čip smartphonu na světě“ a říká, že nabízí „až o 50% rychlejší grafický výkon než kterýkoli jiný čip smartphonu“. Vzhledem k rozdílu zobrazenému ve skóre Metal se to zdá být přesné, protože A15 překonal na A14 modely Pro. Standard také potvrzuje, že modely Pro 6 GB RAM Jak jsme již viděli v Xcode. IPhone 13 a 13 mini mají 4 GB RAM.

Nikdo neměřil výkon standardního modelu iPhone 13‌, takže nevíme, jak je na tom s předchozí generací A14, ani nemáme benchmark CPU pro srovnání výkonu CPU mezi A14 a A15. Apple toho o CPU A15 moc neřekl a místo toho, aby jej srovnával s A14, Apple místo toho poznamenal, že je „až o 50% rychlejší“ než konkurence.

The IPAD mini Má stejný čip A15 s pětijádrovým grafickým procesorem, který se nachází v modelech iPhone 13 Pro‌, takže od aktualizovaného tabletu Apple můžeme očekávat stejný grafický výkon.

READ  Android 12: Rychlé nastavení přidává Google Pay, ovládací prvky a napájení

Vzhledem k tomu, že řada ‌iPhone 13‌ bude spuštěna příští týden a brzy bude v rukou recenzentů, nebudeme již muset čekat na další měřítka pro A15, která nám poskytnou lepší přehled o jeho celkovém výkonu. Předobjednání nových iPhonů je naplánováno na pátek 17. září v 5:00 PST.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.