Swiatek předjíždí Radocanu a dostává se do čtvrtfinále Indian Wells | Novinky z tenisu

Swiatek předjíždí Radocanu a dostává se do čtvrtfinále Indian Wells |  Novinky z tenisu

Světová jednička Iga Swiatek pokračovala ve své obhajobě titulu v Indian Wells úterním vítězstvím 6-3 6-1 nad Emmou Raducanovou, aby se připravila na čtvrtfinálový souboj proti nenasazené Rumunce Soraně Cirsteaové.

Swiateková byla na začátku úvodního setu pod tlakem, ale několik čistých úderů jí pomohlo udržet vedení 3-2 po dvou těsných hrách v podání. Vyrovnala se, aby v dalším zápase rozdrtila Raducanu, než se stáhla.

Po ukončení prvního setu, kdy Raducanu podal dlouhý úder od základní čáry, zachytil Swiatek brejk ve druhém setu a vytvořil tlak na Britku, jejíž nevynucené chyby začaly přibývat.

Swiateková, která se po Martině Navrátilové v letech 1990-91 snaží po Martině Navrátilové stát druhou hráčkou, která úspěšně obhájila titul v Indian Wells, šla 5:1 tím, že hrála bezchybný tenis a porážela svou drsnou soupeřku.

Šampionka US Open si zajistila vítězství, když Raducanová v příšerném závěru vsítila podání do své hvězdné jízdy v poušti jižní Kalifornie.

Coco Gauffová se dnes v závěrečném setu odrazila od brejku, porazila Švédku Rebeccu Petersonovou 6-3 1-6 6-4 a poprvé se dostala do čtvrtfinále.

Po získání prvního setu začala šestá nasazená Američanka svůj boj forhendem ve druhém a oportunistická Petersonová vyvinula tlak a pronikla do sítě.

Ale poté, co byla na začátku rozhodujícího setu zlomena, Gauffová shromáždila svou obranu, získala tři brejkboly za stavu 4-4 a počtvrté zlomila Petersona na zápas, aby si zajistila místo v osmifinále.

Gaffovi, kterému bylo v pondělí 19 let, později dav zpíval s písní „Happy Birthday“.

READ  Kanada získává osm ženských bronzových medailí na mistrovství světa ve veslování

„Dnes to byla jen mentální věc, zůstat ve hře,“ řekl Gough.

„V některých okamžicích jsem na tom nebyl nejlépe a nesloužil jsem tak dobře, jak bych si přál, ale myslím, že moje myšlení mě dnes udrželo.“

‚katastrofa‘

Gauffovou čeká další setkání s druhou nasazenou Běloruskou Arynou Sabalenkovou, která přežila strach z druhého setu a porazila 16. nasazenou Barboru Kryczkovou 6-3, 2-6, 6-4.

Sabalenka naservírovala v zápase 11 es, aby si zajistila vítězství a pomstila se Češce, která ji minulý měsíc porazila na Dubai Tennis Championships.

Naopak sedmá nasazená Maria Sakkari překonala Češku Karolínu Plíškovou 6-4, 5-7, 6-3 v zápase, který trval dvě hodiny a 45 minut, než se dostal do čtvrtfinále.

Tímto vítězstvím si Řekyně udržuje naději na zisk své první koruny v Indian Wells poté, co se loni dostala do finále.

Sakkariová se v semifinále utká s českou 15. nasazenou Petrou Kvitovou poté, co dvojnásobná wimbledonská šampionka zachránila čtyři body na cestě k vítězství 6-2, 3-6, 7-6(11) nad třetí nasazenou Jessicou. Pegola.

„Hraji pro tyto pocity,“ řekla Kvitová.

„Zápas byl nahoru a dolů, chvílemi katastrofa. Věděl jsem, že Jessica si to nenechá ujít, ale stejně jsem do toho musel jít. Myslím, že tohle může být jeden z nejlepších zápasů, které jsem hrál… „

Cirsteaová zaznamenala v Pekingu své první vítězství v top 5 od roku 2017, když se utkala s 32letou pátou nasazenou Caroline Garciaovou 6-4 4-6 7-5.

Wimbledonská šampionka Elena Rybakina porazila Varvaru Grachevovou 6-3 6-0 a příště se střetne s Karolínou Moshovou, která porazila Marketu Vondroušovou 6-4 6-7(2) 6-4.

READ  Ve věku 58 let zemřel český útočník Petr Klíma, vítěz Stanley Cupu | sportovní