Kanaďané hlasují ve volbách, které by Trudeauova premiéra mohly stát

Kanaďané hlasovali v pondělí v těsných pandemických volbách, které hrozí oslabením Předseda vlády Justin Trudeau Nebo ho dokonce vyhnat z moci.

Trudeau vsadil na předčasné volby ve snaze získat většinu křesel v parlamentu. Opozice ale vytrvale obviňovala Trudeaua, že v průběhu vyzval ke zbytečnému předčasnému hlasování pandemický – Dva roky před termínem – za jeho osobní ambice.

Průzkumy veřejného mínění naznačují, že Trudeauova liberální strana je v těsném souboji s konkurenčními konzervativci. Liberálové pravděpodobně získají nejvíce křesel v parlamentu, ale stále se jim nepodaří získat většinu, což je nutí spoléhat se na přijetí opoziční strany legislativou. Příliš těsný výsledek by mohl vyvolat otázky ohledně Trudeauova pravidla a toho, zda by měl stranu nadále dlouhodobě vést. Většinové vítězství by upevnilo jeho dědictví a ponechalo by ho u moci další čtyři roky.

TRUDEAU PANS CANADIAN SCHOOL’S 2019 „Smíření“ pro domorodé lidi

Robert Bothwell, profesor kanadské historie a mezinárodních vztahů na University of Toronto.

Trudeau vstoupil do voleb v čele stabilní menšinové vlády, které nehrozilo svržení.

49letý muž nasměroval hvězdnou moc svého otce, liberální ikony a zesnulého premiéra Pierra Trudeaua, když poprvé vyhrál v roce 2015, ale kombinace velkých očekávání, skandálu a volebních voleb minulý měsíc během pandemie poškodila jeho značku .

S otevřenými hlasováními po celé zemi čekal Trudeau ve frontě na hlasování se svou ženou a dětmi v Montrealu. Vůdce konzervativní strany Erin O’Toole hlasoval s manželkou v jeho místní oblasti Ontario.

Trudeau sází na to, že ho Kanaďané odmění za to, že překonal krizi koronaviru lépe, než má většina zemí. Kanada Nyní je to jedna z nejvíce očkovaných zemí na světě a Trudeauova vláda vynaložila stovky miliard dolarů na podporu ekonomiky uprostřed výluk.

READ  Otevření Suezského průplavu, ale přeprava bude na měsíce přerušena

Ministr TRUDEAU zvedne obočí a nazve Taliban „našimi bratry“

Trudeau tvrdí, že přístup konzervativců, který byl skeptičtější vůči zablokování a Očkovací pověření„Bylo by to nebezpečné a on říká, že Kanaďané potřebují vládu, která se řídí vlajkou.

O’Toole nepožádal o očkování kandidátů své strany a neřekne, kolik je neočkovaných. O’Toole popisuje očkování Jako osobní rozhodnutí pro zdraví však stále větší počet Kanaďanů, kteří byli očkováni, stále více pociťuje odpor vůči těm, kteří očkování odmítají.

Vůdce liberálů a předseda vlády Justin Trudeau přestává vést kampaň na Akademii výcviku a řízení hasičského sboru v Hamiltonu v Ontu. V sobotu 19. října 2019 (Sean Kilpatrick / The Canadian Press via AP)

„Zajímá se více o to, aby se v rámci své strany zastával antivakcinačních práv, než aby se zastával lidí, kteří udělali správné věci a chtějí se vrátit do normálu,“ řekl Trudeau na kampani ve Windsoru. Ontario, pátek.

Trudeau podporuje zavedení povinného očkování pro Kanaďany cestovat letecky nebo po železnici, proti čemuž konzervativci nesouhlasí. Trudeau poznamenal, že Alberta, kterou vede konzervativní provinční vláda, je v krizi.

Justin Trudeau, rozzlobený dav, zrušil kampaň: „Potřebuji svobodu“

Alberta Premier Jason Kenney, spojenec O’Toole, řekl, že provincii by mohla během několika dní dojít lůžka a personál pro jednotky intenzivní péče. Kenny se omluvil za katastrofální situaci a nyní neochotně nabízí očkovací pas a ukládá povinnou objednávku práce z domova dva měsíce poté, co byla zrušena téměř všechna omezení.

Konzervativní vítězství by mohlo představovat výtku Trudeauovi, který nyní riskuje ztrátu pozice vůči politikovi se zlomkem jména. 47letý O’Toole je vojenský veterán, bývalý právník a člen parlamentu devět let.

O’Toole se před rokem prohlásil za „pravého modrého konzervativce“. Stal se vůdcem konzervativní strany se slibem „vzít zpět Kanadu“, ale okamžitě začal pracovat na posunutí strany směrem k politickému centru.

READ  Nejnovější zprávy o Rusku a válce na Ukrajině

O’Tooleova nová strategie, která zahrnovala distancování se od pozic, které si jeho stranická základna v otázkách, jako je změna klimatu, střelné zbraně a vyrovnaný rozpočet, váží, byla navržena tak, aby přilákala širší záběr.Část voličů v zemi, která bývá liberálnější než její jižní soused.

Proti společnosti TRUDEAU byla podána žaloba na vrásky a masky

Syn starého politika čelil kritice, že by pro své zvolení řekl a udělal cokoli.

„Nejsem konzervativní strana tvého otce,“ řekl O’Toole.

Ústřední otázkou kampaně se stalo to, zda umírnění Kanaďané věřili, že O’Toole je progresivním konzervativcem, o kterém tvrdil, že je, a zda sesadil tradiční konzervativce.

Jenny Byrne, která působila jako vedoucí kampaně a zástupkyně náčelníka štábu bývalého konzervativního premiéra Stephena Harpera, uvedla, že mezi konzervativci v celé zemi chybí nadšení.

„V úterý ráno budeme vědět, jestli verze konzervativní strany Erin O’Toole komunikuje s voliči, ale pokud je v průzkumech něco pravdy, je to něco, co si myslím, že nesouvisí s čísly, která jsme spojili v minulost, včetně posledních voleb “.

Manželka kanadského premiéra Justina Trudeaua má pozitivní test na koronavirus

Primární kartou může být politik, který v roce 2017 těsně ztratil vedení Konzervativní strany, ale nyní vede krajně pravicovou stranu, která je proti očkování a blokování. Průzkumy veřejného mínění ukazují, že Maxime Bernier a Kanadská lidová strana podporují 5 až 10% – potenciálně krvácející podpora konzervativní strany O’Toole a pomoc liberálům udržet si moc.

Trudeauovo dědictví zahrnuje přijetí imigrace v době, kdy Spojené státy a další země zavřely své dveře. Rovněž legalizoval konopí po celé zemi a zavedl uhlíkovou daň v boji proti změně klimatu. Udržoval dohodu o volném obchodu se Spojenými státy a Mexikem kvůli hrozbám bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa o zrušení dohody.

READ  Lavrov říká, že Donbas je pro Rusko „bezpodmínečnou prioritou“.

Bývalý americký prezident Barack Obama a bývalá demokratická kandidátka Hillary Clintonová možná vycítily, že Trudeau má potíže, a tweetovali jejich podporu.

Trumpův souhlas s O’Tooleem nebude. Spolupředseda konzervativní kampaně Walid Suleiman uvedl, že mezi O’Toolem a Trumpem neexistuje absolutně žádná shoda.

KLIKNĚTE ZDE PRO APLIKACI FOX NEWS

Pokud ale O’Toole vyhraje, slíbil, že se vůči Číně postaví tvrději, včetně zákazu čínského technologického giganta Huawei z další generace kanadských telekomunikačních sítí.

O’Toole také řekl, že přesune kanadské velvyslanectví v Izraeli do Jeruzaléma, stejně jako Trump přesunul americké velvyslanectví, čímž se změní politika stará desítky let.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *