12. listopadu | Izrael zesílil sevření bojovníků Hamásu v Gaze uprostřed výzvy k příměří

12. listopadu |  Izrael zesílil sevření bojovníků Hamásu v Gaze uprostřed výzvy k příměří

Hrdinou je izraelský velitel tanku, který byl zabit po útoku na teroristy Hamasu a zachránil civilisty

Izraelský velitel tanku z drúzské menšiny v zemi, který byl zabit v boji v Gaze, by měl sloužit jako symbol pro všechny Izraelce, že k poražení temnoty se země musí spojit, otec vojáka, nejvyšší vojenský důstojník, který má být zabit zatím řekl Fox News Digital.

Podplukovník Salman Habka byl oslavován jako hrdina po překvapivém masovém teroristickém útoku Hamasu v Izraeli 7. října poté, co zajal dva tanky a zamířil do bitvy s tisíci palestinských teroristů, než si jeho velitelé vůbec uvědomili, co se děje. O necelé čtyři týdny později, 2. listopadu, byl třiatřicetiletý Habka zabit při přestřelce odstřelovače Hamásu, když izraelské síly prohlubovaly svůj pozemní vpád do Gazy.

Příběhy o hrdinských akcích spáchaných Izraelci, aby zastavili teroristická zvěrstva Hamásu, se zaměřily na některé menšinové komunity v zemi, které také sehrály svou roli v prevenci dalšího terorismu. Izraelská nežidovská populace tvoří přibližně 20 %, včetně muslimů, křesťanů a drúzů, a je to esoterické monoteistické náboženství, které zahrnuje prvky všech ostatních abrahámovských náboženství a filozofií.

„Ráno 7. října jsme měli naplánovanou rodinnou oslavu,“ řekl Imad Habka, Habkův otec, Fox News Digital ze svého domova v drúzské vesnici Yanuh Gat v severním Izraeli. „Volal jsem mu, abych zkontroloval, jestli se věci stále dějí, ale řekl mi, že se musí okamžitě vrátit na svou základnu. Když jsem se ho zeptal proč, jen mi řekl, abych zapnul televizi.“

Zatímco se starší Habaka, stejně jako většina ostatních Izraelců, stále snažil pochopit, co se děje v jižním Izraeli podél hranice s pásmem Gazy, jeho syn – již vyznamenaný izraelský vojenský velitel – spěchal na svou základnu v Negevské poušti, aby získat jeho tank.

READ  Mnoho evropských zemí zpřísňuje pravidla pro kontrolu epidemie, jak se virus stupňuje

Šedesátiletý otec řekl, že Salmana, otce jednoho dítěte, označil za skromného a úctyhodného muže: „Nějak pochopil, co se děje, a i když od svých velitelů nedostával žádné rozkazy, rozhodl se dostat do jeho tank a vydejte se do bitvy.“ Člověk, který vždy dělá vše pro to, aby pomohl druhým.

K této zprávě přispěla Ruth Marks Eglash z Fox News

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *