Zhang, Zheng ovládl Čínu před Českou republikou v United Cup-Xinhua

prosinec Zhang Zhichen z Číny se vrací během dvouhry mužů proti Jiřímu Lehkovi z České republiky ve skupině E United Cup 2024 v australském Perthu 30. března 2023. (Foto: Zhou Tan/Xinhua)

Čína vedená Zhang Zhizhen a Zheng Qinwen zahájila své tažení United Cup působivou výhrou 3:0 nad Českou republikou.

Perth, Austrálie, prosinec 30. (Sin-chua) – Čína si v sobotu odbyla působivý debut na United Cupu, když Zhang Jichen a Zheng Qinwen zaznamenali působivá vítězství ve svých dvouhrách a porazili Českou republiku 3:0 na United Cupu v Perthu.

Zheng si zajistil vítězství ve skupině E v Číně výhrou 6-1, 2-6, 6-1 nad úřadující wimbledonskou šampionkou Marketou Vondroušovou ve dvouhře žen.

V rychlém zápase 21letá Zheng upevnila svůj status vycházející hvězdy na ženském okruhu poté, co vyhrála za hodinu a 48 minut.

Světová 15. Zheng začala silně, vyhrála 12 z prvních 13 bodů, než uzavřela první set klinickým způsobem. Zheng vypadal, že po brzké přestávce ve druhém setu zápas uteče, ale ne. 7 Vondroušová nashromáždila svůj grandslamový vítězný rodokmen a nařídila vyrovnání.

Zheng se přeskupil a znovu objevil svou agresivní formu v jiskřivém závěru.

Číňanka Zheng Qinwen podává během dvouhry žen proti Češce Marketě Vondroušové. (Foto: Zhou Dan/Xinhua)

V tenisovém zápase smíšených týmů porazil Zhang Jiřího Lehku 5-7, 6-3, 6-4 za dvě hodiny a 20 minut a zapsal se do historie v předchozím zápase United Cupu za Čínu.

Zhang, podporovaný skupinou hlasitých čínských fanoušků v RAC Areně, zahájil novou sezónu důrazně, aby pokračoval ve svém tempu z průlomové kampaně v roce 2023.

Zhang na 58. místě se brzy potýkal s 31. velkým Lehkou.

Zhang ale začala svůj přesný bekhend vypouštět k ničivému efektu a nakonec převzala kontrolu nad zápasem poznamenaným těžkým útokem na základní čáru.

READ  Český populistický miliardář Babiš se zavázal kandidovat na prezidenta

Zhang a Zheng završili bezchybný výkon Číny výhrou 6-1, 6-2 nad Lehkou a Vondrousovou za méně než hodinu.

Čína bude příští neděli čelit hrozivé výzvě ze strany Srbska vedeného Novakem Djokovičem.

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."