Vzteklý kojot pravděpodobně zaútočil na dva obyvatele Rhode Islandu jen jeden den od sebe v sousedních městech

Vzteklý kojot pravděpodobně zaútočil na dva obyvatele Rhode Islandu jen jeden den od sebe v sousedních městechCNN

Předpokládá se, že jediný vzteklý kojot na Rhode Island zaútočil během dvou dnů na dva lidi v okolních městech. Státní úředníci životního prostředí Řekl tento týden.

V pátek přibližně ve 12:15 byl podle Johnstonské policie 58letý turista napaden kojotem v zalesněné oblasti severně od Belfield Drive v Johnstonu. Muž po pokousání vlkem utrpěl lehké poranění nohy a byl převezen do nemocnice.

Turista řekl, že se mu podle policie podařilo kojota pokořit tím, že ho přišpendlil za krk. Zvíře zemřelo a úředníci EMS ho vzali k testování.

Stejné zvíře pravděpodobně zaútočilo na jinou osobu ve čtvrtek v Scituate, asi 11 mil daleko. Úředníci Řekl to v pondělí v tiskové zprávě.

„Vzácnost lidí, kteří se stanou obětí útoků kojotů, je jedním z hlavních důvodů, proč se domníváme, že za oba incidenty na Rhode Islandu byl zodpovědný jediný kojot,“ řekl ve středu CNN státní veterinář Dr. Scott Marshall. „Jeden z našich biologů má v úmyslu porovnat strukturu zubů kojota s kousnutím první oběti, aby zjistil, zda se shodují. Nebude to definitivní, ale může to podpořit náš předpoklad, že za oba incidenty byl zodpovědný jeden kojot.“

Ministerstvo zdravotnictví Rhode Island ve středu CNN potvrdilo, že kojot odchycený v pátek měl pozitivní test na vzteklinu.

V roce 2022 otestovala státní zdravotní laboratoř 536 zvířat, z nichž 5 % bylo pozitivních na virus vztekliny. K největšímu počtu testů došlo v pozdních letních měsících, ale vzteklá zvířata lze podle něj nalézt celoročně ministerstvo zdravotnictví.

Lidské případy vztekliny jsou velmi vzácné ministerstvo zdravotnictví Řekl. Od roku 1940 nebyl na Rhode Islandu zaznamenán žádný případ vztekliny u člověka.

Vzteklina je na Rhode Islandu endemická a stát je sužován suchozemskou vzteklinou od roku 1994. Zatímco dominantním kmenem je varianta mývala, přičemž asi třetina testů na mývala je pozitivní, ostatní varianty mají nižší výskyt. Kojoti představovali v letech 2010 až 2014 pouze 0,7 % hlášených případů pokousání zvířaty. Podle ministerstva zdravotnictvíV letech 2021 až 2023 nebyl žádný vlci pozitivně testován na vzteklinu.

READ  Golfský proud: Kritický systém oceánských proudů vykazuje známky nestability. Systém oceánského proudu v Golfském proudu vykazuje známky nestability. Vypnutí by mohlo být katastrofální.

Napadení lidí kojoty je také extrémně vzácné, řekl Marshall. Vyzval kohokoli ve Scituate a Johnstonu, kdo mohl přijít do kontaktu s kojotem, aby kontaktoval oddělení infekčních nemocí ministerstva zdravotnictví.

Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že pokud někoho kousne nebo poškrábe divoké zvíře, měl by okamžitě kontaktovat zdravotníka. Bez série postexpozičních očkování jsou téměř všechny případy smrtelné.

Postexpoziční vakcinace by měla být podána co nejdříve každému, kdo je známou nebo potenciální expozicí vzteklině, včetně těch, kteří obdrželi preexpoziční ochranu.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *