Vrátili se mistři, kteří obhájili tituly na Czech Para Open

Vítězové z minulého roku mají na svém kontě minimálně osm hráčů, kteří obhajují titul na nadcházejícím Czech Para Open; Tento třídenní závod s faktorem 20 o body do světového žebříčku začíná ve čtvrtek 22. června, jako vždy od ustavujícího mítinku v roce 1997 v Ostravě.

V kategoriích dvouhry na vozíku mužů budou usilovat o comebackový triumf Ukrajinec Vasyl Petruniev (3. třída), hostitelská země Filip Nachasal (4. třída) a Švéd David Olsson (5. třída).

Podobně v průběžném pořadí opět ukázali své schopnosti Ukrajinec Viktor Diduk (8. stupeň), Joshua Stacey z Velké Británie (9. stupeň) a Patrick Sojnovsky (10. stupeň); Všichni hráči vyhráli hlavní tituly od vítězství v Ostravě před rokem.

Joshua Stacey byl v Birminghamu korunován šampionem her Commonwealthu, zatímco Victor Diduk a Patrick Sojnowski získali zlato na mistrovství světa v Andalusii 2022. Navíc na začátku letošního roku vyhrál Viktor Diduk ve Slovinsku, Patrick Sojnovski v Řecku.

Mezitím ve dvouhře žen obhájily tituly Finka Aino Tabola (1. kategorie) a Ukrajinka Marina Lidovchenko (6. kategorie); Oba slavili úspěch v Andalusii, stříbro pro Aino Tabola a zlato pro Marina Lidovchenko.

Také začátkem tohoto roku v Řecku Marina Lidovchenko vyhrála nejen zlato ve dvouhře žen; Pro vítězství ve smíšené čtyřhře spojil Viktora Diduka.

Tituly získané v prvních šesti měsících roku; Stejně jako v případě obhájců titulu není nouze o jména, která v poslední době slavila úspěch.

Ve dvouhře mužů zvítězil Turec Abdullah Özturk (4. třída) ve Slovinsku a Polsku, Ukrajinec Maksim Nikolenko (8. třída) v Řecku a Francouz Thomas Bouvais (8. třída) v Egyptě a Costa Brava.

Zejména Maksym Nikolenko a Thomas Bouvais soutěží ve stejné kategorii jako Victor Didukh; Čeká vás senzační akce.

Kromě toho v mužské dvouhře soutěží v Ostravě Japonec Koyo Iwabuchi (9. stupeň) a Maciej Maciej (11. stupeň) z Polska; Koyo Iwabuchi vyhrál v květnu v Černé Hoře a ve stejném měsíci Maciej Magaj ve Slovinsku.

READ  Italští žalobci jdou po českém fotbalovém gigantu - EURACTIV.com

Ucpaný seznam, který je u žen ještě dusnější.

Turecko Kubra Korkut, obhájce titulu mistra světa (7. stupeň) a týmový kolega Merv Demir (10. stupeň), oba vyhráli v Polsku; V Itálii a Černé Hoře zvítězila Chorvatka Antela Mujinic Vincedic (3. třída).

Podobně zvítězila Lucie Hattier (8. třída), která závodila ve stejné kategorii v Ostravě z Francie v Jordánsku a Du Kamkasombu (8. třída) v Řecku.

V Řecku získala první cenu Polka Ewa Cykowska (11. třída); Zlatá paralympijská medailistka z Tokia 2020 Natalja Kozminová z Ukrajiny se utká ve finále v Ostravě.

Určitě silný vstup z cizích břehů, ale pokud rozhodují zkušenosti, podívejte se na hostitele; V seznamu přihlášených se objevuje jméno evergreenu 42letého Paula Karabka (10. třída); Na paralympijských hrách v Sydney 2000 získal zlato.

Celkově v Ostravě startuje 155 mužů a 57 žen zastupujících 32 členských svazů, přičemž se hraje od dvouhry mužů a dvouhry žen.