Písečné bouře, vážné znečištění se vrací do Pekingu

Písečné bouře, vážné znečištění se vrací do Pekingu

11. dubna (Reuters) – Silné písečné bouře zasáhnou Peking a několik provincií do středy, informovala státní média a čínští meteorologové varovali občany před respiračními riziky a nízkou viditelností při cestování.

V hlavním městě Pekingu dochází v posledních týdnech k pravidelnému znečištění ovzduší a nesezónnímu počtu písečných bouří.

Meteorologové vydali modré varování před písečnými bouřemi. Čína má čtyřstupňový, barevně odlišený varovný systém, přičemž červená představuje nejzávažnější výstrahu a modrá představuje nejméně závažnou výstrahu.

V úterý ráno bylo kolem Pekingu vidět smog a zamlžené šedé mraky a index kvality ovzduší města v reálném čase byl na nebezpečné úrovni znečištění, uvádí web Pekingského městského centra pro monitorování životního prostředí a životního prostředí.

Koncentrace jemných částic v pekingském ovzduší je v současné době 46,2násobkem roční směrné hodnoty pro kvalitu ovzduší Světové zdravotnické organizace, uvádí web IQAir, který zveřejňuje údaje a informace o kvalitě ovzduší.

Ústřední meteorologická observatoř uvedla, že desítky provincií, včetně Shaanxi, Shanxi, Hebei, Shandong, Jiangsu, Anhui, Henan, Hubei, Vnitřní Mongolsko a město Šanghaj, budou zasaženy písečnými bouřemi a silným prachem až do 8:00 (0000 GMT) dne. Středa.

Písečné bouře byly opět žhavým tématem diskusí na Weibo, čínské platformě sociálních médií podobné Twitteru, která shromáždila 2,178 milionu konverzací.

Jeden uživatel napsal: „Cože! Když se probudím, proč nikdo nevydává oznámení o dovolené, dnes ještě musíte jít do práce v prachu!“

Peking zažívá pravidelné písečné bouře v březnu a dubnu, protože se nachází v blízkosti velké pouště Gobi.

Čínský vládní úředník na ministerstvu životního prostředí a životního prostředí nedávno uvedl, že počet písečných bouří je nyní čtyřikrát vyšší než v 60. letech minulého století v důsledku vyšších teplot a nižších srážek v pouštích severní Číny a sousedního Mongolska.

(Zpráva Bernarda Orra) Střih Sonali Paul

Naše standardy: Thomson Reuters Trust Principles.

READ  Klimatičtí demonstranti ve Spojeném království se přilepili k 500 let staré desce: NPR

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *