Video: Ruští vojáci popravují vzdávající se ukrajinské síly

Video: Ruští vojáci popravují vzdávající se ukrajinské síly

Zdá se, že video ukazuje ruské vojáky popravující kapitulující ukrajinské síly, prosinec 2023.
Sociální média

  • Videoklip ukazuje, jak ruští vojáci popravují ukrajinské vojáky, kteří se vzdali.
  • Ukrajinský blogger obvinil Rusko z „porušení všech pravidel války“.
  • Video, ověřené Strategickým výborem ozbrojených sil Ukrajiny, bylo natočeno poblíž Avdiky.

Objeví se nové válečné video Ruští vojáci popravili dva ukrajinské vojáky kdo se vzdal, Informuje o tom Kyiv Post. Záběry prý byly natočeny poblíž Avdiivky.

Na videu natočeném kamerou z dronu na obloze vychází z úkrytu ukrajinský voják, zvedne ruce na znamení kapitulace a nakonec leží tváří k zemi.

Jen o pár metrů dál byla vidět skupina ruských vojáků, jak dřepí a míří zbraněmi.

O chvíli později se objevil druhý ukrajinský voják, který se snažil vzdát, jen aby čelil střelbě ruských vojáků. První voják se pak krátce zvedne uprostřed střelby a rychle upadne do bahna.

Strategický výbor ozbrojených sil Ukrajiny potvrdil pravost videa.

Zpráva zveřejněná na Telegramu uvedla: „Zveřejněné záběry zachycují popravu dvou válečných zajatců z ukrajinských ozbrojených sil. Podle potvrzených informací ruští okupanti opět zrádně zahájili palbu na neozbrojené vojáky.“

Město Avdiivka, ležící severozápadně od okupovaného Doněcka, bylo v posledních týdnech svědkem velkých bojů na bojišti, protože Rusko zahájilo obnovený útok proti ukrajinským silám a Putinovy ​​síly utrpěly katastrofální ztráty.

Ukrajinský blogger Deep State nejprve zveřejnil záběry z kapitulace online a rychle si získal pozornost na sociálních sítích. Blogger Ihor Lashenkov řekl: „Rusové opět porušují všechna pravidla války spolu s morálními a humanitárními zákony, o které se nikdy nezajímali.“

Business Insider nebyl schopen nezávisle ověřit děsivé záběry.

Není to poprvé, co byly ruské síly obviněny ze zabití neozbrojených ukrajinských vojáků. V dubnu se objevilo video ukazující, jak ruské síly řežou hlavu ukrajinskému vojákovi.

READ  Když počet obětí kultů stoupá na 100, další keňský pastor byl zatčen za „masové zabíjení“

„Je tu něco, co nikdo na světě nemůže ignorovat: jak snadné je zabít tato monstra,“ řekl tehdy ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Neozbrojený ukrajinský válečný zajatec Oleksandr MatsievskyStal se národním hrdinou, když byl natočen na video, jak pronáší svá poslední slova, „Sláva Ukrainian“ (Sláva Ukrajině). Matsievskij, jak stojí a kouří cigaretu v zalesněné oblasti, nenese žádné viditelné zbraně, je vidět, jak padá k zemi, zřejmě je opakovaně zastřelen neviditelnými ozbrojenci.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *