Barty přežil test Krejčíkové, aby se konečně dostal do čtvrtfinále ve Wimbledonu

LONDÝN (Reuters) – Porce nebyly na plný výkon a údery byly často trochu nepravidelné, ale to nezabránilo Ash Party v tom, aby poprvé dosáhla čtvrtfinále Wimbledonu vítězstvím 7-5 6-3. V pondělí šampionka French Open Barbora Krezhikova.

Australská světová jednička a budoucí wimbledonská šampiónka si musela počkat dlouhých devět let od svého debutu v hlavní losování v roce 2012, aby se konečně dostala do čtvrtfinále na trávě.

Tváří v tvář oponentce, která do loňského úterý nehrála dvouhru na trávníku, se od Barty očekávalo, že ze svého rodokmenu udělá více.

Byla to však ona, kdo narazil jako první, když Křižíková hrozila, že vyhraje svůj 16. zápas v řadě poté, co využila časnou iniciativu, když v prvním setu prolomila vedení 2: 1.

Ale ve světové bitvě číslo jedna, s Krijcikovou na vrcholu žebříčku žen, se Barty počkala na svůj čas, než konečně vyrovná 4: 4, když Češka zasáhla bekhend.

Barty zasadila velkou ránu nadějám Krijkové, že se stane první ženou od Sereny Williamsové v roce 2015, která ve stejném roce vyhrála dvojnásobný Roland Garros Wimbledon, když zlomila Češku, aby milovala vítězství v prvním setu.

Série zlomenin v polovině druhého setu nedokázala Bartyho moc přemoci a po utěsnění výhry esem se její tváře vyboulily, než se usmála – její úleva při stoupání na překážku čtvrtého kola je všem jasná.

Příště bude v semifinále čelit buď britské náhradní Emmě Raducano, nebo Australance Agle Tomljanovic.