Covid vedlejší účinky

(WJW) – Někteří, kteří se zotavují z COVID-19 Trpí ztrátou paměti a dalšími kognitivními problémy známými jako „mozková mlha“, zjistili vědci.

A studovat s tím Ze zdravotního systému Mount Sinai, publikovaného v recenzovaném lékařském časopise JAMA Network, vyplynulo, že po vyšetření 740 pacientů s COVID-19 měli mnozí problémy s pamětí.

Účastníci byli testováni na kódování paměti, které sleduje, jak si lidé pamatují části krátkodobých informací, a vyhledávání paměti, které se zabývá tím, jak lidé vyvolávají specifické vzpomínky. Asi 24 % pacientů mělo problém se šifrováním, zatímco 23 % mělo problémy s vyhledáváním.

Data odhalila, že ti, kteří byli hospitalizováni, měli větší pravděpodobnost vzniku „mozkové mlhy“.

Studie také ukázala, že účastníci byli ovlivněni v oblastech pozornosti, rychlosti zpracování a plynulosti hlasu.

Další studie z Oxfordské univerzity, Konečně zveřejněno V září se ukázalo, že více než třetina všech lidí, kteří se nakazili COVID, měla dlouhodobé vedlejší účinky, včetně mozkové mlhy. Příznaky paměti se týkají pouze asi 8 % velikosti vzorku.

Ale vědci v nové studii uvedli, že je zapotřebí více studií, abychom se o tomto problému dozvěděli více.

„Spojení COVID-19 s výkonným fungováním vyvolává klíčové otázky týkající se dlouhodobé léčby pacientů,“ uvedli vědci na závěr studie. „Budoucí studie jsou potřebné k identifikaci rizikových faktorů a mechanismů, které jsou základem kognitivní dysfunkce, stejně jako možností rehabilitace.“

Přečtěte si celou studii Tady.

READ  Studie zjistila, že cukrovka a obezita jsou u mladých Američanů na vzestupu

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *