Studie zjistila, že pandemie zhoršila duševní zdraví dospívajících a mladých dospělých

Studie zjistila, že pandemie zhoršila duševní zdraví dospívajících a mladých dospělých

Další studie analyzuje účinek tohoto Koronavirus Dospívající zjistili, že až třetina účastníků hlásila zhoršení stavu Psychologické zdraví kvůli epidemii. Studie, která stále probíhá, se zaměřila na mladé chlapce a dospívající z Ohia a získala data z průzkumu zaměřeného na změny nálady, úzkosti, vztahů a dalších způsobů, jakými mohla pandemie ovlivnit jejich životy.

Výsledky byly publikovány v Adolescent Health Magazine, ukázal, že téměř třetina z 571 účastníků uvedla, že se jejich nálada zhoršila nebo jejich úzkost vzrostla mezi březnem 2020 a červnem 2020, což znamená raná stadia epidemie, kdy byla zavedena řada sociálních omezení a školy byly zavřeny.

„Studie zjistila, že zhoršující se nálada a zvýšená úzkost během pandemie byly pravděpodobnější u osob s vyšším socioekonomickým statusem, osob se sníženou blízkostí s přáteli a rodinou a starších osob,“ napsali vědci z Ohio State University a Kenyon College. je častější u osob s anamnézou deprese a / nebo úzkosti. “

Epidemie vedla k nárůstu nemocničního příjmu souvisejícího s poruchami dospívajících, výsledky studie

Tato studie je jednou z mnoha, které naznačují, že uzamčení a izolace spojené s pandemií mohou mít horší účinky na dospívající a dospívající. Jedna nedávná studie zaznamenala prudký nárůst hospitalizací souvisejících s poruchami příjmu potravy u dospívajících, zatímco jiná zaznamenala nárůst hospitalizací u psychiatrických pacientů.

„Ačkoli závažné případy COVID-19 byly u mladých lidí vzácné, zdá se, že pandemie si na nich vyžádala další daň,“ řekla Amy Ferktic, profesorka epidemiologie ve státě Ohio.

Jak se svět znovu objevuje, děti trápí sebevražedné krize, duševní únava

Zatímco studie nezjistila přesnou příčinu špatného duševního zdraví, Ferktic předpokládal, že by to nejvíce ovlivnilo ty, kteří žijí v nejistém domově, nebo ty z vyšších socioekonomických skupin, u nichž je pravděpodobné, že budou mít rodiče, kteří pracují z domova.

Kliknutím sem zobrazíte úplné pokrytí koronavirem

READ  Kosmická loď NASA Lucy startuje tento týden na ambiciózní 12leté misi

Na druhou stranu průzkum zjistil řadu pozitivních odpovědí, jako je příležitost pro sebezkoumání a spojení s rodinou. Další autor studie uvedl, že zjištění podtrhují důležitost pomoci dospívajícím najít způsoby, jak udržovat sociální vazby.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *