Vědci zjistili, že běžný orální patogen zvyšuje poškození srdečních infarktů

Vědci zjistili, že běžný orální patogen zvyšuje poškození srdečních infarktů

Studie z Tokyo Medical and Dental University odhalila, že orální patogen Porphyromonas gingivalis Může bránit opravě srdečního svalu po infarktu, což naznačuje, že léčba infekcí úst může pomoci předcházet smrtelným infarktům.

Vědci z Tokyo Medical and Dental University zjistili, že bakterie způsobují onemocnění dásní Porphyromonas gingivalis Může narušit fúzi autofagozomů a lysozomů. Tato interference zhoršuje restrukturalizaci srdeční tkáně a zvyšuje riziko ruptury srdce po infarktu.

Pravidelné čištění zubů a nití nejen udrží váš úsměv zářivý, ale věděli jste, že může také pomoci chránit vaše srdce? Japonští vědci nedávno oznámili, že infikovaná ústa mohou vést ke zlomenému srdci.

Studie byla nedávno zveřejněna v International Journal of Oral Sciences Výzkum provedený Tokijskou lékařskou a zubní univerzitou odhalil, že běžný orální patogen může bránit samoopravě buněk srdečního svalu po infarktu v důsledku ischemické choroby srdeční.

K infarktu dochází, když je přerušen průtok krve v koronárních tepnách, což vede k tomu, že se do srdečního svalu nedostane dostatek živin a kyslíku a nakonec dojde k odumření buněk srdečního svalu. Aby se tomu zabránilo, buňky srdečního svalu používají proces známý jako autofagie, aby se zbavily poškozených buněčných složek a zabránily jim způsobit srdeční dysfunkci.

Duální supresivní účinek gingipinu na xenofagii i autofagii

Gingipain uvolněný Pg štěpí VAMP8, čímž inhibuje autofagii tím, že brání fúzi autofagozomů s lysozomy, což způsobuje srdeční dysfunkci. Zápočet: Klinika kardiovaskulární medicíny TMDU

Hlavní výsledky o Porphyromonas gingivalis

„Předchozí studie ukázaly, že patogeny parodontálních onemocnění Porphyromonas gingivalis„Bylo zjištěno v místě obstrukce při infarktu myokardu a mohlo by zhoršit křehkost myokardu po infarktu,“ říká hlavní autor studie Yuka Shihido-Watanabe. „Mechanismy za tímto efektem však zůstaly neznámé.“

Aby to vědci ověřili, vytvořili verzi P. gingivalis který neexprimuje gingipin, nejúčinnější faktor virulence, o kterém předchozí studie ukázala, že může zabránit apoptóze buněk v reakci na infekci. Tyto bakterie pak použili k infekci buněk srdečního svalu nebo myší.

READ  Země se převrátila na bok (a je zase zpět) v „kosmickém yo-yu“ před 84 miliony let

Autofagická porucha a dysfunkce myokardu

„Výsledky byly velmi jasné,“ vysvětluje Yasuhiro Maijima, odpovídající autor. „Životaschopnost buněk infikovaných mutantními bakteriemi bez bolesti dásní byla významně vyšší než u buněk infikovaných divokým typem bakterií. Kromě toho byly účinky infarktu myokardu podstatně závažnější u myší infikovaných divokým typem.“ P. gingivalis než u těch s mutací P. gingivalis Chybí gingipin.

Podrobnější zkoumání tohoto účinku ukázalo, že gingipin interferuje s fúzí dvou buněčných složek známých jako autofagozomy a lysozomy, což je proces nezbytný pro autofagii. U myší to vedlo ke zvýšení velikosti srdečních myocytů a akumulaci proteinů, které by za normálních okolností byly eliminovány z buněk, aby chránily srdeční sval.

„Naše zjištění naznačují, že infekce… P. gingivalis „Produkce gingipainu vede k nadměrné akumulaci autozomů, což může vést k buněčné dysfunkci, buněčné smrti a nakonec srdeční ruptuře,“ říká Shihido-Watanabe.

za podmínky P. gingivalis Zdá se, že má významný dopad na schopnost srdečního svalu zůstat zdravý po infarktu.Léčba této běžné orální infekce může pomoci snížit riziko smrtelného infarktu.

Odkaz: „Porphyromonas gingivalis, parodontální patogen, poškozuje myokard po infarktu inhibicí fúze autofagozom-lysozom“ od Yuka Shihido-Watanabe, Yasuhiro Maijima, Shun Nakagama, Kentao Fan, Natsuko Tamura a Tetsuo18 Sasano, září 1223 International Journal of Oral Sciences.
doi: 10.1038/s41368-023-00251-2

Studie byla financována ministerstvem školství a nadací MSD Life Sciences Foundation.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *