Vědci z University of Minnesota nalezli pod předměstím místo havárie starověkého meteoritu

University of Minnesota Vědci objevili starověký kráter, který se nachází 350 stop pod předměstím řeky Mississippi.

A Tým vědců Minnesota Geological Survey (MGS) – součást univerzitní College of Earth Sciences and Engineering – objevila kráter při aktualizaci geologické mapy okresu Dakota; Okres hraničí s Minneapolis a St. Paul.

„Mapuji a studuji podzemní geologii Minnesoty 13 let…a nikdy jsem nenašla nic tak výjimečného jako toto,“ řekla Julia Steenbergová, spoluobjevitelka kráteru a vědkyně z výzkumného týmu. . Ve funkci vydané University of Minnesota.

Neuzemněné stopy dinosaurů ve státním parku Texas, když řeka vyschla

Kráter Minnesota leží pod Inver Grove Heights a zdá se, že má průměr nejméně 4 kilometry (2,5 mil), což mu dává plochu 11krát větší. Meteorický kráter v Arizoně která je široká 0,74 mil.

Letecký pohled na Inver Grove Heights s přibližným místem havárie (tečkovaný kruh).
(Univerzita v Minnesotě)

„Z těchto výpočtů odhadujeme velikosti projektilů mezi asi 150 a 600 metry na základě odhadů průměru kráteru 4 až 8 kilometrů a [surface] hustota horniny asi [1.65 tons] za metr krychlový.

Chodec prochází kolem kampusu University of Minnesota v Minneapolis.

Chodec prochází kolem kampusu University of Minnesota v Minneapolis.
(Stephen Maturin/Getty Images)

Vědci objevili nové hvězdné zničení, které by mohlo vrhnout světlo na vyhynutí dinosaurů

Odhaduje se, že k stávce došlo asi před 490 miliony let, což ji činí blízko Kambrické období. Život v kambrijském období sestával hlavně z „jednoduchých oceánských organismů“, přičemž světové pevniny byly ve srovnání s dneškem prakticky nerozpoznatelné.

KLIKNĚTE ZDE PRO FOX NEWS APP

S dalším výzkumem tým doufá, že kráter bude přidán do oficiální databáze dopadu na Zemi, která zatím obsahuje 190 potvrzených míst dopadu meteoritů po celém světě.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.