Vědci tvrdí, že ztráta paměti vyžaduje přesnou diagnózu

Vědci tvrdí, že ztráta paměti vyžaduje přesnou diagnózu

Zdlouhavá zpráva ministerstva spravedlnosti o tom, jak prezident Biden nakládal s utajovanými dokumenty, obsahovala některá překvapivá hodnocení jeho zdravotního a duševního stavu.

Zvláštní právní zástupce Robert K.

V rozhovorech zaznamenaných v roce 2017 byl pan Biden „často bolestně pomalý“ a „bojoval se vybavit si události a někdy se namáhal číst a předávat záznamy ve svém notebooku“. Pan Hoare řekl, že Biden byl tak slabý, že ho porota pravděpodobně neusvědčila.

Někteří republikáni se rychle vrhli Prezidenta označil za nezpůsobilého pro úřad A požadovat jeho odvolání.

Ale zatímco zpráva znevažovala duševní zdraví pana Bidena, lékařští experti v pátek poznamenali, že jeho úsudky nebyly založeny na vědě a že jeho metody se nepodobají těm, které lékaři používají k hodnocení možného kognitivního poškození.

Nejjednodušší je tato otázka, kterou se lékaři a rodinní příslušníci zabývají již desítky let: Jak poznáte, že epizoda zmatenosti nebo ztráty paměti je součástí vážného poklesu?

Odpověď: „Nemůžete,“ řekl David Lowenstein, ředitel Centra pro kognitivní neurovědy a stárnutí na University of Miami Miller School of Medicine.

Diagnostika vyžaduje baterii sofistikovaných, objektivních testů, které zkoumají několik oblastí: různé typy paměti, jazyk, výkonné funkce, řešení problémů, prostorové dovednosti a pozornost.

Řekl, že testy určují, zda existuje zdravotní stav, a pokud ano, jeho povahu a rozsah. Dr. Lowenstein a další odborníci uvedli, že verbální přešlapy nejsou důkazem.

„Zapomenutí události nutně neznamená, že je problém,“ řekl Dr. John Morris, profesor neurověd na Washingtonské univerzitě v St. Louis.

Zvláštní právní zástupce pan Hoare založil své závěry na pětihodinovém rozhovoru vedeném během dvou dnů – dva dny po překvapivém útoku Hamasu na Izrael – a na přehledu rozhovorů se spisovatelem duchů zaznamenaných v roce 2017.

Doktor Morris ale řekl, že vědecká identifikace problému s pamětí vyžaduje, aby lékaři vyhodnotili změnu v kognitivní funkci člověka v průběhu času a zajistili, že její velikost je dostatečná ke snížení schopnosti pacienta vykonávat obvyklé činnosti.

READ  Larimer County vyzývá komunitu, aby zastavila šíření COVID-19

Dodal, že nejlepší způsob, jak zjistit, zda k takové změně došlo, je porovnat výsledky dnešního testu paměti s výsledky testu provedeného před pěti nebo 10 lety. Pokud to selže, mohou lékaři vyslechnout někoho, kdo pacienta dobře zná – obvykle blízkého člena rodiny – a zjistit, zda došlo k poklesu.

Dr. Mary Ganguly, profesorka psychiatrie, neurologie a epidemiologie na University of Pittsburgh, poukazuje na to, že zapamatování si je jen jedním aspektem poznání.

Ke stanovení přesné diagnózy se může geriatrický psychiatr zeptat, jak dlouho má pacient problémy se schopností plánovat, organizovat nebo vyjadřovat se. Pokud je člověk zapomnětlivý, na co zapomene a kdy?

„Chceme vědět, jaké konkrétní ztráty byly pozorovány, nejen ‚paměť‘,“ řekl Dr. Ganguly. „Bylo to jednorázové, když byl člověk unavený nebo nemocný, nebo se to stávalo nepřetržitě a se zvyšující se frekvencí?“

Doktor Ganguly dodal, že je důležité vyloučit další možné příčiny, které mohou ovlivnit kognitivní funkce, jako je mrtvice, poranění hlavy nebo dokonce užívání některých běžných léků.

Například častým viníkem výpadků paměti je difenhydramin (prodávaný jako Benadryl a další značky). Lidé, kteří chronicky spí, se v důsledku toho často stávají zapomnětlivými. (Pacienti jí často říkali, že užívali Tylenol v noci, ale Tylenol PM ve skutečnosti obsahuje difenhydramin.)

Dr. Ganguly dodal, že demence má zřetelný vzorec ztráty paměti a neměla by být zaměňována s běžnou zapomnětlivostí. Člověk s demencí obvykle zapomíná na nedávné události, jako například to, co měl k snídani, ale pamatuje si věci z dávné minulosti, například svůj svatební den.

Dr. Ganguly řekl, že podrobné vyšetření může trvat hodinu a může zahrnovat i rozhovory s rodinnými příslušníky. Váš rodinný lékař může provést stručnější hodnocení, včetně rychlých testů paměti, jako je Mini-Mental State Examination nebo Montreal Cognitive Assessment, známé jako MoCA.

READ  Výzkum NASA v hluboké venušské atmosféře vzácných plynů, chemie a zobrazování

V těchto testech jsou pacienti dotázáni na datum a čas a jsou dotázáni na umístění ordinace lékaře. Mohou být požádáni, aby nakreslili hodiny ukazující konkrétní čas. Je jim řečeno několik slov a po krátké době jsou požádáni, aby je zopakovali.

K posouzení kognitivního stavu Dr. Lowenstein často provádí delší, pevnější sérii objektivních testů. Řekl, že základní zásadou v této oblasti je nediagnostikovat pacienta, kterého jste neviděli v lékařském prostředí.

Dr. Lowenstein řekl, že se naježil na kritiky, „kteří mají tu drzost stanovit diagnózu tím, že říkají: ‚Ach, tato osoba šla do lednice a zapomněla proč‘, nebo ‚Ach, nahradili něčí jméno jiným, když měli jiné jméno. .'“ Věci mají na mysli.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *