Ve věku 77 let zemřel český violista Jiří Heger

Ve věku 77 let zemřel český violista Jiří Heger

Heger byl přes 20 let hlavním violistou Singapurského symfonického orchestru

Narozen v Československu v roce 1946. Jiří Heger účastnili Pražská konzervatoř. Přišel do Singapuru v roce 1980 a spolupracoval s Singapurský symfonický orchestr (SSO) téměř 32 let — z toho 26 působil jako ředitel Viola.

Po odchodu do důchodu v roce 2011 odehrál přes 1800 koncertů se SSO, včetně všech jeho koncertních turné po celém světě.

Učil také na Singapurská konzervatoř Yong Siew TohMnoho jeho studentů získalo nejvyšší ceny v kategoriích housle a viola na národních hudebních soutěžích.

Zejména byl inspirací pro Quintona – pětistrunnou violu s „houslemi“ na E strunné, kterou pro něj houslista postavil v roce 1987. Tomáš Pilař, Podle ClassicPlus. V Quintonu nahrál Heger album, které obsahovalo díla Kriega, Franka, Faurého a Kodalyho.

„Jsme hluboce zarmouceni odchodem Jiřího Hegera, bývalého šéfa violy SSO,“ Orchestra Zveřejněno na Facebooku. „Jako jeden z klíčových zakladatelů SSO je přínos Jiřího Hegera k růstu naší kapely a singapurské hudební scény nezměrný… Musíme Jiřímu poděkovat. Milý Jiří, odpočívej v pokoji. Tvůj úsměv nám bude chybět.“

„S těžkým srdcem a hlubokým smutkem oznamujeme, že zemřel Jiří Heger, vážený přítel, spolupracovník, učitel a rádce,“ řekl chvalozpěv. Tang Quartet Napsal na Facebooku. „Jiří zanechává dědictví inspirace a prázdnotu, kterou nelze jen tak zaplnit.

„Jeho příspěvky se vyznačovaly vynalézavostí a neúnavným odhodláním posouvat hranice. Jeho učení se neomezovalo jen na učebnice, byly to životní lekce, které přesahovaly obory,“ pokračovali. Vštípili celoživotní vášeň pro učení… Odpočívej v pokoji, milý Jiří. Budete nás nadále inspirovat.

Pan. Upřímnou soustrast Hegerově rodině, přátelům, studentům a kolegům.

READ  Estonsko-česká kvalifikace WCup šla do Polska kvůli viru

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *