28 000 let staré jeskynní lví mládě nalezené ve výborném stavu

Jeskynní lvíče, které je považováno za nejzachovalejší zvíře objevené v době ledové, je podle vědců staré více než 28 000 let.

Studie byla zveřejněna v Časopis Quartet Podrobnosti o objevu dvou mumifikovaných jeskynních lvů v sibiřské Arktidě místními sběrateli mamutích klů v letech 2017 a 2018. Vyhynulí jeskynní lvi byli v pozdním pleistocénu rozšířeni po celé východní Sibiři a byli nejbližšími příbuznými dnes žijících afrických lvů.

Vědci si původně mysleli, že dvě mláďata, o nichž se věřilo, že jim byl po smrti jeden nebo dva měsíce, byli bratři, protože byli objeveni na několik desítek stop od sebe. Nová studie ale zjistila, že se liší věkem zhruba o 15 000 let.

Historie ženského mláděte zvaného „Sparta“ je podle radiokarbonového datování stará asi 28 000 let, zatímco mužský „Boris“ je 43 000 let starý.


Amerika se mění rychleji než kdy dřív! Přidejte Changing America do souboru Facebook nebo Cvrlikání Feed, abyste měli přehled o novinkách.


Studie podrobně popisuje, jak byla Sparta zachována v permafrostu v téměř dokonalém stavu. Kožešina mláděte je většinou neporušená svými zuby, kůží, měkkými tkáněmi a orgány.

„Sparta je pravděpodobně nejzachovalejší zvíře nalezené v době ledové a kromě toho, že srst je trochu křehká, je docela nepoškozená. Dokonce si nechala i vousy. Boris je trochu poškozenější, ale stále velmi dobrý,“ řekl Love. Dalin , profesor evoluční genetiky v Centru pro paleogenetiku ve Stockholmu a autor studie, Řekl to CNN.

„S ohledem na jejich uchování museli být velmi rychle pohřbeni. Mohli tedy zemřít při sesuvu půdy nebo spadnout do trhliny v permafrostu,“ řekl Dalin.

Vědci zjistili, že kabát jeskynních lvů je velmi podobný novému africkému lvímu mláděti, ale s dlouhým, hustým kožichem, který jim pravděpodobně pomohl přizpůsobit se drsným podmínkám v této oblasti.

READ  Astronauti zahájili vesmírnou procházku, aby nainstalovali solární panely na Mezinárodní vesmírnou stanici

Přečtěte si další příběhy o změně Ameriky

Turista v Yellowstonu čelí federálním poplatkům za portrét žlutých medvědů

Vzácný útok listů černého medvěda na šestadvacetiletou ženu

Vlny žraloků plavou ve Floridském kanálu, aby se zbavily toxického červeného přílivu

Záchranáři zachraňují kosatku uvízlou na skalách na Aljašce

Ohromující video žraloků brázdících miliony ryb ze Southamptonu v New Yorku


You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.