Český politik říká, že velikonoční bič by měl být založen na souhlasu: Pražské ráno

Podle místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Olgy Richterové (Piráti) dělají české velikonoční tradice problémy mužům i ženám.

K Velikonočnímu pondělí v Česku patří koledování a kontroverzní tradice, kdy chlapci místo malovaných vajíček „šlehali“ děvčata vrbovými pomlázkami.

Richterová televizi Nova řekla, že „šlehání“ musí být se souhlasem žen, protože ne všechny se s tím cítí dobře.

„Tradice jsou krásná věc a patří k naší kultuře. Je ale důležité, aby jejich oslava byla dobrovolná a nikomu nezpůsobila utrpení. Bohužel se často stává, že jsou ženy bity proti své vůli. pomlazka. Nebo jsou biti tak hrubě, že jim zbývají bolestivé modřiny. Někdy se také koledníci chovají nevhodně, protože jsou posilněni alkoholem a neznají množství,“ řekla Richterová.

Velikonoce mohou způsobit problémy i mužům, věří. „Mnoho z nich nemá rádo triky, protože je jim to nepříjemné. Dělají to kvůli společenskému tlaku,“ pokračovala.

Legacy vysvětleno

O velikonočních svátcích muži a chlapci stříhají vrbové větve a pletou biče. Takový bič se nazývá pomlázka.

Je vyrobena ze svěžích, zakřivených větví a ozdobena barevnými stuhami. S takovým bičem si užijete opravdu spoustu zábavy.

Ale jen pokud jsi muž. Na Velikonoční pondělí mohou muži legálně bičovat všechny ženy v sousedství. Možná to zní zvláštně, ale je to stará, velmi běžná česká velikonoční tradice.

Slovo „pomlaska“ je odvozeno od českého slova „pomladit“, což znamená „mládnout“. Tradice říká, že čerstvé vrbové stonky jsou plné jarní energie, která jde přímo do těla!

READ  Česká republika bude volit nového prezidenta

Velikonoční šílenství ještě neskončilo. Nyní je čas na malou odměnu. Ano, od žen se očekává, že mužům něco dají za jejich šlehání.

Češky říkají „děkuji“ a nabízejí všem mužům kořalku (nejčastěji slivovici = domácí slivovici), malovaná vajíčka nebo různé sladké dobroty.

Tato velikonoční tradice je velmi rozšířená v českých vesnicích, kde místní chlapci chodí dům od domu a šlehá lidi všech věkových kategorií. Lidé ve městech jsou však konzervativnější a velikonoční bič si dělají jen doma.

Pražská ranní podpora.

Jsme hrdí na to, že našim čtenářům po celém světě poskytujeme bezplatné, nezávislé a nezaujaté zprávy.
Náš specializovaný tým podporuje místní komunitu, expaty a návštěvníky prostřednictvím našich webových stránek, sociálních médií a newsletteru.

Oceňujeme, že ne každý může za naše služby platit, ale pokud můžete, žádáme vás, abyste to udělali Podpořte Prague Morning příspěvkem – bez ohledu na to, jak malý je! .

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *