Vakcínu proti coce-19 Česko v neděli daruje Tchaj-wanu

Tchaj-pej, 28. srpna (CNA) Očekává se, že v neděli dorazí na mezinárodní letiště Tchaj-wan Tchaj-wan celkem 30 000 dávek vakcíny Moderna Covit-19 podané Českou republikou.

Dávka Moderna bude zaplacena za osobní let společnosti Turkish Airlines z Istanbulu, který přistane v neděli v 17:55, uvedl v sobotu představitel letiště.

Úředník však poznamenal, že informace o přesném množství a distribuci zveřejní Ústřední epidemiologické velitelství (CECC).

Moderní dávky na Tchaj-wanu V letošním roce darujte 2,39 milionu dávek vakcíny Kovit-19 z České republiky zemím na Balkáně, v Africe a Asii. 26.

K dnešnímu dni obdržel Tchaj-wan více než 10,64 milionu vakcín Covit-19 ze zámoří, včetně více než 6,64 milionu vakcín proti astrogenece a téměř 4 milionů dávek moderní vakcíny.

V moderním pojetí bylo 2,5 milionu darováno Spojenými státy, zatímco téměř 1,5 milionu bylo darováno z 5,05 milionu dávek stanovených vládou.

Kromě České republiky a Spojených států očkovalo Tchaj -wan Japonsko a Litva 3,34 milionu, respektive 20 000 dávek astrogenázy.

Podle údajů zveřejněných CECC v sobotu dostalo 42,22 procenta z 23,5 milionu lidí na Tchaj-wanu alespoň jednu očkovací látku brokovnice-19 a třetina očkovaných-téměř 3,42 milionu-dostala moderní dávku.

Dvě dávky potřebné pro úplné očkování však dostalo pouze 870 355 nebo 3,7 procent populace, ukazují data CECC.

(Ye Chen a Ke Liu)

Endetem / LS

READ  Policie přeměnila 200 mil Ferrari zabavené zločincům na hlídkové auto | Světové zprávy

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *