Obhájkyně titulu ve čtyřhře vypadnou v zápase o titul WTA Finals

Obhájkyně titulu ve čtyřhře vypadnou v zápase o titul WTA Finals

Veronika Kudretová a Elise Mertensová porazily obhájkyně titulu Barboru Krejšíkovou a Kateřinu Siniakovou 6:2, 4:6, 11:9 a získaly titul ve čtyřhře žen na finále WTA. Kudermetová a Mertensová vyhrály šest bodů v řadě poté, co v tiebreaku mistryň prohrávaly 7:2, než ukončily svůj druhý bod v zápase.

Šestá nasazená Caroline Garciaová se později v pondělí střetla se sedmou nasazenou Arynou Sabalenkovou na turnaji dvouhry. Krejčíková a Siniaková se snažily zakončit dominantní sezónu, která zahrnovala tituly na všech třech grandslamových akcích, kterých se účastnily.

Veronika Kudremetová (vlevo) z Ruska a její deblová partnerka Elise Mertensová z Belgie pózují s trofejí pro vítěze v kovbojských kloboucích poté, co ve finále čtyřhry na turnaji WTA Finals porazily Češku Barboru Krichkovou a Kateřinu Siniakovou. Texas, pondělí (AP Photo/Ron Jenkins)

Pro české duo, které se snažilo stát se sedmým deblovým týmem, který obhájí šampionát WTA Finals, to byla teprve čtvrtá prohra v sezoně. Kudermetové a Mertensové trvalo necelou hodinu, než v semifinále porazily Desirae Krawczykovou a Demi Schuursovou, a poté si tento impuls přenesly do prvního setu finále.

Poté, co vyhrály poslední dva zápasy druhého setu a vynutily si tiebreak, se Križiková a Sinyakova hnaly o velké vedení v tiebreaku, než klopýtly na dočasném krytém tvrdém hřišti v Dickies Areně.

Akce byla přesunuta do Texasu z Číny kvůli obavám o bezpečnost Peng Shuai, grandslamového šampiona ve čtyřhře, který obvinil tamního bývalého vládního úředníka ze sexuálního napadení. Koronavirus Svou roli při rozhodování sehrála i omezení. Jde o první finále WTA ve Spojených státech od roku 2005. Kudermetová a Mertensová odvetily prohru s Krejčíkovou a Siniakovou v semifinále Australian Open.
Mertensová je třikrát hlavní vítězkou ve čtyřhře, včetně US Open 2019 a Australian Open 2021 se Sabalenkovou.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *