V úvodním utkání Dublinu Irsko za devět po Česku

Kapitán Irska Sean Murray dvakrát skóroval proti České republice ve Sport Ireland Complex v Dublinu.

Irsko v neděli nedělním vítězstvím 9:0 nad Českou republikou ukázalo, proč je favoritem na vítězství v Euro Hockey Division II.

Kapitán Irska Sean Murray, Lee Cole a Johnny McGee skórovali každý dvakrát století v otvíráku Pool A v Dublinu.

Ben Walker, Jeremy Duncan a Ben Johnson byli také cílem dominantních hostitelů.

Irsko se vrací do akce v úterý večer proti Ukrajině, která v dalším zápase skupiny A porazila Portugalsko 6:3.

Ve skupině B porazilo Skotsko Švýcarsko 3:0 a Itálie porazila Turecko 4:0.

Pro oba týmy to byla krutá první čtvrtina, protože Irsko nedokázalo prosadit svou autoritu v soutěži.

Trenér Mark Tumilty měl o poločase několik strohých slov – měla kýžený efekt a Irsko zvýšilo ante a vstřelilo před poločasem tři góly.

Ojedinělý pohled na penaltu vedl k úvodnímu gólu Murrayho, který zakončil úhledným zakončením.

Při druhém gólu Walker kontroloval míč na svém předloktí, napálil ho zpět a vypálil do vzdálenějšího rohu. Murray byl po ruce, aby proměnil přihrávku přes Conora Mbaye do kruhu.

Irsko po promarnění několika šancí na začátku třetí čtvrtiny zasáhlo další tříbrankovou baráž. Čtvrtý vstřelil McGee z Banbridge, než Irsko proměnilo pár trestných rohů.

Snaha Gólu se ocitla ve spodním rohu, když Duncan klepl na odraženou střelu poté, co střelu Shanea O’Donoghue zachránila.

V poslední čtvrtině následovaly další tři góly se dvěma vynikajícími sólovými pokusy vloženými mezi Johnsona a McGeeho penaltový úder, který brankář zaznamenal ve svém druhém zápase.

K dispozici jsou dvě místa na olympijské kvalifikace v lednu příštího roku. Jelikož se však olympijských her účastní Velká Británie (spíše než Anglie, Skotsko nebo Wales), pokud Skotsko skončí v prvních dvou, kvalifikuje se tým na třetím místě.