V pražských kinech bude mít od 1. února premiéru životopisný film Nicholase Wintona Jeden život

V pražských kinech bude mít od 1. února premiéru životopisný film Nicholase Wintona Jeden život

Jeden život, životopisný film Nicholase Wintona s Anthonym Hopkinsem v hlavní roli, který se natáčel z velké části v Praze v roce 2022 a v britských kinech byl uveden na Nový rok, bude mít v České republice premiéru 1. února. Film bude v tuzemsku distribuovat Vertical Entertainment.

Režie: James Hawes, Jeden život Hraje Hopkins v roli staršího Wintona, který se skvěle objevil v show BBC to je život! V 80. letech se znovu setkal s některými z 669 židovských dětí, které pomohl zachránit v předvečer druhé světové války tím, že zajistil jejich převoz z Prahy do Londýna.

Celých 40 let byl Wintonův příběh z velké části utajován a bývalý burzovní makléř nikdy nehledal uznání za svůj statečný čin.

Johnny Flynn v jednom životě (2023)

Johnny Flynn hraje mladšího Wintona Jeden život, spolu s Helenou Bonham Carter jako jeho matka a Romola Garai a Alex Sharp jako kolegové, kteří pomáhali při záchranné misi. Lena Olin hraje po boku Hopkinse Wintonovu manželku Grete, kterou hraje Samantha Spiro. to je život! Hlasatelka Esther Rantzen. Jonathan Pryce také hraje.

v praze, Jeden život Byl zastřelen na hlavním vlakovém nádraží ve městě, skutečném místě, odkud vlaky s „Wintonovými dětmi“ odjížděly. Dnes stojí na nádraží Wintonova socha.

Jeden život Natáčelo se také v pražské židovské čtvrti (Josephów), u Pražského hradu na Hradčanském náměstí a Pohořelci, u schodů Radnických schodů na Malé Straně, na Mánesově mostě a na místech v ulicích Hybernská, Opletalova, Politických vězňů a Kanovnická.

mimo Prahu, Jeden život Natáčelo se také na místech v Liberci, Plzni, Chomutově, Veltrusích a na zámku Slapy. Film byl také natočen na místě ve Spojeném království, ale údajně Výroba některých scén byla přenesena do České republiky Kvůli probíhajícím nařízením Covid.

Anthony Hopkins v jednom životě (2023)
Anthony Hopkins v jednom životě (2023)

Jeden život Když měl film minulý rok premiéru na podzimních filmových festivalech, vyvolal film několik cen, přičemž několik recenzentů uvedlo výkon Hopkinse jako potenciálního kandidáta na nejlepšího herce. Na případné nominace na Oscara si ale film bude muset pravděpodobně počkat až do roku 2025, protože stále postrádá amerického distributora a nezdá se, že by v roce 2023 získal v USA kvalifikační cenu.

READ  Česká centrální banka opět zvyšuje základní úrokovou sazbu, aby čelila inflaci

Poté, co měl minulý víkend premiéru ve Spojeném království, by měl mít nárok na cenu BAFTA. HlídačPetera Bradshawa docela rozmazloval Chvála za Jeden život V nedávné čtyřhvězdičkové recenzi.

„Potřebujete srdce z kamene, abyste nebyli dojati tímto mimořádným skutečným příběhem Nicholase Wintona, 'britského Schindlera', a jednoduchostí a upřímnou upřímností, kterou vypráví scenáristé Nick Drake a Lucinda Coxon a režisér James Hawes.“ Bradshaw píše.

výzkum Jeden život V kinech po celé České republice bude mít premiéru od čtvrtka 1. února.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *