V oblasti Peoria přibývá potenciálně smrtelných případů bolesti v krku

V oblasti Peoria přibývá potenciálně smrtelných případů bolesti v krku

PEORIA – Za šest let, kdy Jimmy Harwood pracoval jako koroner v Peoria County, až do tohoto roku nikdy neviděl případ streptokoky v krku vedoucí k smrti.

Od konce února zemřely dvě děti v centrální Illinois poté, co byly hospitalizovány se streptokokovou infekcí: 4letá dívka z Peoria a 7letá dívka z Bloomingtonu.

„Obě byly zjevně zdravé děti, u kterých se vyvinula streptokoková infekce. Obě byly léčeny odpovídajícím způsobem, ale bohužel různí lidé reagují na antibiotika a léčbu odlišně. Streptokokové infekce se mohou vyvinout i přes použití širokospektrých antibiotik,“ řekl Harwood. „To byl případ těchto dvou dívek – jejich stav se stále zhoršoval a bakterie dále cirkulovaly. Byla to skličující situace, protože jejich těla nezvládla infekci.“

Co jsou invazivní bakterie skupiny A?

Nemoci, které způsobují Bakterie skupiny A Bakterie, jako je streptokoka a šarla, jsou běžné a obecně způsobují mírné onemocnění, podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí. K těžkým komplikacím streptokoka dochází, když z neznámých důvodů bakterie migrují do jiných částí těla a stávají se invazivními.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *