Šťastné roarodějnice! Čech se připravuje na oslavu čarodějovy hořící noci

Dubna

Ačkoli to někteří místní obyvatelé nazývají noc hořících čarodějnic, tradice nemá nic společného s pronásledováním čarodějnic.

Čarodějnice (Pálení čarodějnic) nebo Filipínská noc (Noc Filipa a Jacobse) Oslavována jako symbolická noc pro rituální očistu s cílem vyhnat zlé duchy.

Tento rok; Kvůli vládním opatřením souvisejícím s koronovým virem se však oficiální události nemohou konat.

Hasiči jsou vyzýváni, aby byli ostražití, protože požáry v domácnosti jsou častější než velké společné požáry.

Lidé stále dělají dočasné postavy čarodějnic ze slámy a jiných materiálů a pálí je, ale tento detail je bez námahy integrován do zvyku. Díky tomu je svědectví velmi zajímavé.

Čeští předkové věřili, že právě v tento den byla temným silám za soumraku otevřena cesta do tohoto světa. Jedná se o velmi matoucí koncept, ale síly jsou uhaseny a vyhnány světlem sil a hořícími plameny.

Tento podivný zvyk však nebyl vždy přijímán a vítán. 19 uprostředČt Století, Ојакубска Noc měla ve skutečnosti zakázáno slavit, protože byla považována za pouhou pověru.

Nacistům a komunistům se tato tradice nelíbila, protože dřívější požáry považovali za „průvodce“ nepřátelských letadel a pokusili se jej přejmenovat na „Oheň míru“.

Co se přesně stane během této vzrušující události? V tento den v České republice, kde se často scházejí celé vesnice, každoročně spálí tisíce a tisíce požárů.

Podobný svátek se slaví v mnoha evropských zemích, od Irska a Finska po Polsko – každá země má však jiný název.

READ  Vlastní Magnitského zákon – česká vláda projde přes EURACTIV.com

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.