V českých obchodech se objevují psychoaktivní bonbóny

V českých obchodech se objevují psychoaktivní bonbóny

Na českém trhu se v poslední době objevily bonbóny a pochutiny s psychoaktivními přísadami, které unikají jakékoli právní úpravě.

To vedlo k jejich nekontrolovanému prodeji v různých formách, bez kontroly kvality a bez omezení nezletilým. Jindřich Vobořil, národní koordinátor pro protidrogovou politiku, upozornil na možná rizika spojená s těmito přípravky.

Vobořil upozorňuje na produkty obsahující nový polosyntetický kanabinoid HHC, který napodobuje účinky THC, primární přírodní psychoaktivní látky v konopí. Vyzývá prodejce, aby tyto produkty stáhli z trhu před přijetím nového zákona o psychomodulátorech.

„Konzumace těchto produktů, které často obsahují vysoké koncentrace kanabinoidů, představuje rizika z důvodu možné silné a neočekávané intoxikace. To může být způsobeno pomalým vstřebáváním účinných látek, jejich prodlouženou aktivitou nebo potížemi s kontrolou průběhu závislosti po konzumaci ,“ upozornil Vobořil.

Dále zdůraznil, že riziko se zvyšuje, pokud jsou tyto produkty kombinovány s alkoholem, drogami nebo jinými látkami, které mají psychoaktivní účinky, zejména u dětí.

Vobořil považuje za vysoce neetické nabízet tyto produkty atraktivní formou a jako potraviny pro děti.

„Žádám výrobce a prodejce přípravků obsahujících HHC, aby přezkoumali své praktiky a stáhli takové přípravky z oběhu. Stejný postup žádám i ohledně dalších potenciálních již vyrobených kanabinoidních přípravků, jak naznačují dostupné informace o trhu,“ upozornil Vobořil.

Regulaci trhu s novými psychoaktivními látkami či psychomodulátory uvádí poslanecký návrh, který je nyní v Poslanecké sněmovně ve druhém čtení.

Podle Vobořila přísné hodnocení bezpečnosti výrobků na trhu, kontrola kvality nabízených výrobků, úplný zákaz prodeje těchto výrobků nezletilým, zákaz jejich poskytování v potravinářské podobě, zákaz reklamy a povinnost jsou zahrnuty. Poskytujte spotřebitelům přesné informace.

Pražská ranní podpora!

Jsme hrdí na to, že našim čtenářům po celém světě poskytujeme bezplatné, nezávislé a nezaujaté zprávy.

Náš specializovaný tým podporuje místní komunitu, expaty a návštěvníky všech národností prostřednictvím našich webových stránek, sociálních médií a newsletteru.

READ  Rangers musí překonat špatný rekord, když čelí českým hráčům

Oceňujeme, že ne každý může za naše služby platit, ale pokud můžete, žádáme vás, abyste to udělali Podpořte Prague Morning příspěvkem – ať je sebemenším 🙂 .

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *