Abu Aqleh, nesoucí rakev, byl zatčen několik dní po izraelském útoku na pohřeb | Zprávy o izraelsko-palestinském konfliktu

Právník Amr Abu Khdeir řekl, že výslech takzvaného „ochránce rakve“ se týkal pohřbu.

Okupovaný východní Jeruzalém – Izraelské úřady zadržely palestinského nosiče rakví, který byl napaden izraelskou policií, když nesl rakev veteránské novinářky Al-Džazíry Sherine Abu Akleh na jejím pátečním pohřbu.

Právník zastupující Amr Abu Khdeir, 34, řekl, že Maqdisi byl zatčen ve svém domě v oblasti Shuafat v pondělí časně ráno, a byl opakovaně vyslýchán ohledně událostí kolem pohřbu.

Právník Khaldoun Najm dodal, že Abu Khdeir je od svého zatčení držen na samotce.

„Během dne ve své podzemní cele o rozměrech dva metry necítí žádné světlo ani pocit času,“ řekl Najim.

Negm dodal, že Abu Khdeir se v pondělí zúčastnil slyšení a jeho vazba byla prodloužena do neděle.

Abu Okla, 51letý palestinsko-americký novinář, byl zabit izraelskými silami, když 11. května informoval o izraelském náletu na uprchlický tábor Jenin na severu okupovaného Západního břehu Jordánu.

Izraelská policie zaútočila na nositele rakví a truchlící na pohřbu Abu Akleho, když událost živě přenášela televize po celém světě, když se shromáždily tisíce lidí, aby viděli, jak její rakev nese z nemocnice svatého Josefa na místo posledního odpočinku na hoře Sion, mimo jeruzalémské Staré město. . .

Abu Khdeir byl uveden v televizních záběrech pohřbu, které ukazovaly držitele rakví, jak se snaží zabránit tomu, aby rakev Abu Akle spadla na zem, zatímco izraelská policie útočila na truchlící obušky. Tento krok vyvolal celosvětové odsouzení a volání po vyšetřování, a to i ze strany Organizace spojených národů.

Abu Khdeir dostal přezdívku „Ochránce rakve“ poté, co byl viděn, jak drží rakev, přestože byl surově zbit policií.

Zatímco mnoho nosičů rakví bylo zbito izraelskou policií, Negm říká, že Abu Khdeir byl jediným nosičem rakví zatčeným izraelskými úřady po pohřbu.

READ  Proč se kvalita ovzduší v hlavním městě Indie prudce zhoršila | zprávy o životním prostředí

Negm řekl Al-Džazíře, že „izraelská rozvědka tvrdí, že Amr spolupracoval s teroristickou organizací a že má tajný spis s rozvědkou“.

Najm však řekl, že se to zdá nepravděpodobné, protože mu Abu Khdeir řekl, že všechny otázky během jeho výslechu souvisely s pohřbem.

„Amr byl dotázán, proč trval na tom, že rakev nese a zajistí, aby nespadla na zem,“ řekl Najm. „Hlavní téma otázek o tom, že je nosičem pilin, bylo na pohřbu Abu Akla.“

Negm řekl, že Abu Khdeir, otec dvou dětí, byl známým aktivistou v Jeruzalémě a byl v minulosti zatčen izraelskou policií.

Okupační policie v době zveřejnění nereagovala na žádost Al-Džazíry, aby se vyjádřila k zatčení a uvěznění Abu Khdeira.

Síly okupační policie se na pohřbu zmocnily i palestinských vlajek a okno těla nesoucího Abu Aklehovo tělo bylo rozbito a palestinská vlajka z něj odstraněna.

Izrael nařídil vyšetřování chování svých důstojníků na pohřbu Abú Akleha, přičemž palestinská samospráva uvedla, že vítá mezinárodní podporu při vyšetřování její vraždy.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.