Uvnitř plodné a milované 14leté kariéry telefonu Kia

Uvnitř plodné a milované 14leté kariéry telefonu Kia

Telefon Kia Strávila 14 let ve WNBA a stala se jádrem každého týmu, za který hrála. Tím se to řadí mezi 40 nejzkušenějších hráčů v historii ligy. Její kariéra však není mnohým známá.

„Jsem jako tajný agent,“ řekl Vaughn. další.

Vaughn nebyl statistickým výplňníkem ani šampionem WNBA, měl úspěch v potenciálně plodnějších způsobech. Vaughnova role pod radarem, kterou milují její spoluhráči, trenéři a všichni, s kým přišla do kontaktu, ji možná dělá skvělou.


dalšíRedakce ženského basketbalu je otevřena 24/7

Další: Přinášíme vám basketbalovou redakci devátý. 24/7/365 zpravodajství o ženském basketbalu, psané, upravované a fotografované naším mladým a různorodým personálem, věnované nejnovějším zprávám, analýzám, hlubokým historickým ponorům a projekcím o hře, kterou milujeme.

Přihlaste se, abyste zajistili, že tato životně důležitá práce, vytvářející zástup mladých a různorodých mediálních profesionálů, kteří budou psát, upravovat a točit skvělou hru, bude pokračovat a roste. Předplatné zahrnuje nějaký exkluzivní obsah, ale důvod předplatného je jednoduchý: zajistit, aby naši spisovatelé a redaktoři, kteří tvoří naše 24/7/365 zpravodajství o ženském basketbalu, za to dostanou zaplaceno.


Všechno to začalo v roce 1987, kdy se Vaughn narodil v Bronxu v New Yorku. Nejstarší dceři bylo osm let a byla to jediná dívka.

Podle Vaughna ve věku 12 nebo 13 let měla růstový spurt a její matka ji nutila hrát basketbal. Přestože ji vychovala její matka, Její otec byl známý pouliční fotbalista v New Yorku.

„Bohužel mě basketbal nenaučil, ale dostal jsem to od něj,“ řekl Vaughn.

A můžete to zjistit. iPhone je postaven na kouli. Na 6’4 byla Vaughn silou v každém týmu, ve kterém byla.

První byl její tým vycvičený v AAU Robert „Apache“ Paschal, kterou Vaughn považuje za osobu, která ji naučila hru, a za nejvlivnějšího trenéra její dlouhé kariéry. Paschal, který vycvičil jak Vaughna, tak i Seattle Storm Guards princ Epiphany V týmu Al Ain University přizpůsobil svůj trénink tak, aby vyhovoval Vaughnovým zájmům a stylu.

„Hlasitost, kterou o mně slyšíte, když křičím na stadionu, je, že jeho způsob výuky byl, aby mi pomohl, protože jsem v té době miloval zpívat,“ řekl Vaughn. „Pomohlo mi to být upřímnější. Takže křičení na mé bratry pokračovalo.“

Tyto lekce komunikace a zpěvu na kurtu se podle několika jejích spoluhráček a trenérů staly základem její kariéry.

„Je jedna z nejlepších z nejlepších. Je velmi upovídaná… ať už na hřišti nebo mimo, ujišťuje se, že jsem v pořádku,“ spoluhráč z Atlanta Dream Naz Helmon Sdělit další.

Dokonce jí říkají máma.

READ  Tým USA vytvořil rekordních osm mužských mistrovských titulů zpět na Charlese

„Kia byla moje veterinářka, když jsem tam byl nováček a jen se o mě starala,“ eso strážce z Las Vegas Kelsey Bloomová k reportérům. „Byla jako moje máma.“

Daleko od svých trenérů Vaughn připisuje tyto vlastnosti své matce a tomu, že je nejstarší z osmi. Její matka, která ji nazývá svou nejlepší kamarádkou, ji v mladém věku vštípila vedení a vzor.

„Tohle mi máma říkala o mých sourozencích: ‚Vaši bratři vás sledují.‘ Nikdy jsem nechápal, proč jsem dostal hlasy, ale moji sourozenci ne,“ řekl Vaughn. Nemohu odejít… Trenér Stringer[, who] Má v sobě také části.“

Vaughn pokračoval ve hraní univerzitního míče v Rutgers pod legendárním trenérem C-Vivien Stringerem. Byla kapitánkou týmu a pomohla přivést Rutgers na jejich první mistrovský zápas v roce 2007.

Vaughn ne vždy ocenil Stringerovo učení, ale věděla, že ji učí být lepším člověkem, zůstat při zemi a být vůdcem. „Měl jsem s ní vztah lásky a nenávisti,“ řekl Vaughn. „Chtěla jsem větší volnost. V těch chvílích ze mě chtěla, abych byla starší sestra pro předkrmy.“

Vaughn mi neustále říkala, že neví, proč si užila tak dlouhou a plodnou kariéru. Za tři a půl roku je mimo ligu Průměrná délka kariéry. Vždy si držela místo na žebříčku W, ať už je to kvůli její přirozené postavě nebo vůdčím schopnostem, které se naučila brzy.

V roce 2009 Vaughnův tým New York Liberty draftoval svůj celkově osmý draft. Strávila tam čtyři roky na svém prvním angažmá v New Yorku, kde začínala jako hráčka na lavičce a gradovala až do začátku. Oceněný nejlepší vylepšený hráč v roce 2011, Průměrný 10,1 bodů a 6,7 ​​doskoků na zápas.

V roce 2013 ho Liberty vyměnila za Washington Mystics, kde strávila čtyři roky; Většina her začala; On pokračoval hrát roli, síla v barvě a vůdce.

„Když jsem přijal práci ve Washingtonu, moje první kroky byly získat ji a Lata ze slonovinyŘekl to trenér Washingtonu Mystics Mike Tebow. „[I wanted Kia] za její pracovní morálku a každodenní profesionalitu.

Podle Thibaulta Mystics neochotně vyměnili Vaughna v roce 2016 a další dva roky strávila ve Velkém jablku. Sezóna 2019 WNBA začala s problémem s Achilles, jediným zraněním, které jsem měl od vysoké školy. Zbytek času trávila zotavováním a brala si zasloužené prázdniny se svou matkou.

READ  World Classic Čeští hráči baseballu (většinou) mají denní zaměstnání

V roce 2020 se Vaughn připojil k Phoenix Mercury poté, co odmítl předchozí zájmy z Minnesoty a Connecticutu. Hrál jsem s Mercurym během sezóny Wubble a finále WNBA 2021 a WNBA je skvělá Diana Taurasiová Vaughn dostal přezdívku „Pozitivní Nancy“.

„Vždy jsem byl pozitivní, pozitivní a pozitivní [Taurasi] Říkal: ,Nikdo s tebou teď nechce mluvit.‘ Řekl Vaughn. ‚A já si říkal: ‚No tak, Dee, mentalita všech je v bahně. Snažím se je dostat ven. Víš, je to basketbal, měli bychom vidět světlo všeho.“

Na Vaughnově kariéře je unikátní to, že po roce 2011 statisticky klesla profesionální průměry 6,1 bodu, 3,0 doskoku a 0,8 asistencí na zápas a nikdy se nevrátila ke svým číslům MIP. Její dovednosti a role v týmu jsou však stále vzácnější.

„Jedna z mých oblíbených hráček, Kia Phone, protože je to dokonalá profesionálka,“ řekla Sandy BrundilloVaughnův trenér ve Phoenixu a současný trenér New York Liberty. „Opravdu se dostala dopředu a byla to skvělá vůdkyně, opravdu dobrá postava a velmi upřímná. Hodí se do jakéhokoli systému a dělá to, co chcete.“

„Jen se od nich učit a vidět, co vidíte na hřišti, mimo hřiště, je skvělé mít takového veterináře,“ Newbie Dream Ryan Howard Sdělit další.

„Tenhle chlap, se kterým chceš jít do války, tvrdý jako hřebíky, hraje správným způsobem. Jeden z mých nejlepších spoluhráčů, se kterým jsem kdy hrál. Jestli se jednoho dne ožením, budeš tam,“ řekl Bloom.


Newsletter 9: Šest různých ženských sportovních zpráv ve vaší schránce každý týden!

Pokud se vám líbí The Next, budete se chtít přihlásit k odběru The IX, ženské sportovní sítě zaslané přímo na váš e-mail. Šest dní v týdnu poslouchejte naše on-line reportéry o ženském fotbale, tenise, basketbalu, golfu, hokeji a gymnastice. Šest dní v týdnu k vám přicházejí nejnovější zprávy, analýzy a vybrané odkazy napříč všemi sporty a rozhovory s tvůrci zpráv!

Zaregistrujte se nyní a připojte se k nám za pouhých 6 $ měsíčně nebo 60 $ ročně. Je to síť ženských sportovních médií, ve kterou jsme všichni doufali, a teď je to tady! Připojte se nyní a získejte předplatné s 50% slevou na první rok.


„Je to prostě opravdová profesionálka. Je to opravdu kompetentní defenzivní hráčka, pokud jde o pochopení plánů a sledování zpráv z průzkumu,“ řekl Tebow. „A myslím, že to bylo vždy plus pro jakýkoli tým, se kterým budete hrát, protože se chová.“

READ  Švédsko porazilo Španělsko a Itálie získala evropského šampiona - Sports News, první příspěvek

„Jsem opravdu vděčný, že mám takového vůdce, protože mám chvíle, kdy to potřebuji,“ Fellow Dream Cheyenne Parker Sdělit další. „Miluji hraní s Kiou.“

Na začátku roku 2022 byl Vaughn vyměněn za Atlanta Dream. Je známá jako Dan Badover, výkonný ředitel Dream od vysoké školy, a podle Vaughna to byl kismet.

Je klíčovou součástí tohoto mladého kádru Atlanty, jen velmi málo hráčů předtím hrálo v A. Po 11. místě v roce 2021 bylo snem překvapivé sedmé místo v lize s bilancí 10-12. sezóna. Podle trenéra Tanisha Wrightová a její spoluhráči z Vaughnova týmu, ona je veteránským jádrem šatny a nadále zůstává obrannou a vedoucí silou.

„Je to nejlepší hráčka v tomto týmu. Je to lepidlo, upřímně řečeno, hlas, vůdce,“ řekl Wright. další. „Když mluvíte, lidé poslouchají a děkují Bohu, protože to, co říkáte, je správná věc.“

Wright byl na obou koncích Vaughnova vedení, protože byli v zámořské sezóně 2011 spoluhráči a spolubydlící v Elitzur Ramla v Izraeli. Podle Wrighta se však mimo hřiště příliš neviděli.

„Venku, zvlášť když jsi mladý, jsi venku, dobře se bavíš,“ vtipkovala.

Jako většina W hráčů, Vaughn si udržel produktivní mezinárodní kariéru. Od roku 2009 do roku 2020 strávila své sezóny WNBA hraním v Izraeli, Itálii, České republice a Turecku. Ačkoli si čip domů do Spojených států nepřivezla, ano jeho jméno bylo Nejlepší hráč čtvrtého finále Euroligy a byl jsem Mistr Euroligy, trojnásobný mistr ČR, trojnásobný mistr turecké Superligy a mnoho dalšího.

Podle všech je Vaughn dokonalý profík a dělá týmy lepšími, ať jde kamkoli. Vaughn řekl, že po 14 letech hraní profesionálně další Že to letos může být.

„Je velmi, velmi pravděpodobné, že to bude můj poslední běh,“ řekl Vaughn.

Pokud je to poslední rok, Vaughn zanechá po celé lize masivní dědictví. Má milované místo v srdcích téměř každého, s kým se setkala, a zůstává nesmírně vděčná za to, co jí hra dala.

„Obecně, basketbal prostě miluji. Pomohlo mi to dostat moji mámu z kapsy,“ řekla.

Přestože po basketbalu nemá žádné konkrétní plány, řekla, že by se svým dvouletým manželem chtěla mít děti. Ale právě teď na ni čekají dva psi, domov v Marylandu a velká rodina.

dalšíJackie Powell a Matthew Walter přispěli k tomuto článku.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *