Uttarakhand, Indie: Zhroucení tunelu: Záchranáři se snaží dostat až ke 40 dělníkům uvězněným v Uttarakhandu

Uttarakhand, Indie: Zhroucení tunelu: Záchranáři se snaží dostat až ke 40 dělníkům uvězněným v Uttarakhandu

Pushkar Singh Dhami/Twitter (X)

Záchranáři se v pondělí pokusili vytáhnout trosky z horského tunelu v Uttarkashi v rámci úsilí o záchranu až 40 uvězněných stavebních dělníků.


Nové Dillí
CNN

Na severu nyní probíhají zběsilé snahy Indie zachránit desítky uvězněných dělníků poté, co se v neděli zřítil horský tunel, který pomáhali budovat, a zůstali uvězněni za hromadou sutin s malým množstvím kyslíku a vody.

Úřady uvedly, že v tunelu, který je součástí ambiciózního projektu himálajské dálnice ve městě Uttarkashi, pracovalo až 40 mužů, když se zřítila část průchodu vedoucího ke vchodu.

„Jsme v kontaktu s muži uvnitř. Všichni jsou v bezpečí a komunikujeme s nimi.“ „Všichni tvrdě pracujeme na tom, abychom je všechny dostali ven,“ řekl v pondělí CNN Arpan Yaduvanshi, policejní superintendent Uttarkashi.

Yaduvanshi dodal, že záchranáři dodávali mužům přes trosky kyslík a vodu.

Snímky a videa z místa zachycovaly velký stroj vytahující trosky z temného tunelu, zatímco se u vchodu shromáždily desítky záchranářů. Představitelé katastrof na státní a národní úrovni se spojili, aby pomohli operaci, spolu s místními policejními úředníky.

Pracovníci odstranili asi 20 metrů (65 stop) trosek a stále jim zbývá dalších 40 metrů (130 stop), řekl úředník okresu Uttarkashi Anuj Kumar.

„Bude to trvat asi další den, než se to vyčistí,“ dodal.

Tunel je součástí projektu Char Dham Expressway indického premiéra Narendry Modiho, což je mnohamilionový infrastrukturní plán na zlepšení konektivity ve státě Uttarakhand a zlepšení přístupu k důležitým poutním místům.

Uttarakhand, malebný hornatý stát nacházející se na hranici Indie s Čínou, je často označován jako „Devbhoomi“ nebo „Země bohů“ díky svému bohatému kulturnímu dědictví a množství hinduistických náboženských míst.

Očekává se, že projekt Char Dham Expressway bude dlouhý přibližně 1000 kilometrů (621 mil), čímž se zlepší přístup do státu z indického hlavního města Nové Dillí.

READ  Mexico City vytvořilo světový rekord poté, co se zúčastnilo 14 299 skupinových boxů

Nedělní kolaps není první stavební katastrofou za poslední měsíce, která se v Indii, zemi, která rychle transformuje svou infrastrukturu a utrácí miliardy na budování infrastruktury, dostala na titulní stránky novin. Upgrade své dopravní sítě.

v srpnu, Bylo zabito více než tucet dělníků Po zřícení mostu ve výstavbě v severovýchodním státě Mizoram.

V červnu se již podruhé za něco málo přes rok zřítil čtyřproudový betonový most, který se staví přes řeku Gangu ve východním státě Bihár, což vyvolává otázky o kvalitě jeho stavby.

Loni v říjnu se ve městě zřítil nedávno opravený visutý most (Morbi v Gudžarátu).zabil 135 lidí.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *