Česká republika se rozhodla nekleknout na Euro: The Tribune India

13. června

Česká národní reprezentace v neděli uvedla, že Česká republika před začátkem svých zápasů na evropském šampionátu nepokročí proti rasismu.

Místo toho si tým na levém rukávu košile označí nápis „Respect UEFA“, jak tomu bylo v březnu během kvalifikace na mistrovství světa ve Walesu.

Gesto pokleknutí se stalo kontroverzní před začátkem eura, kdy Anglii vypískali někteří jejich fanoušci ve dvou přátelských vztazích na kolenou, zatímco Irsko se vysmívalo také v Maďarsku.

Češi uvedli, že chtějí „oznámit svou pozici předem“ před zápasem skupiny D proti Anglii 22. června.

„Chceme se plně soustředit na fotbal a sportovní stránku věci,“ uvedl ve svém prohlášení trenér Jaroslav Silhave.

„Chápu, že se jedná o důležitá témata pro celou komunitu, a je jasné, že já a můj tým odsuzujeme všechny projevy rasismu.“

„Ale o tom jsme hovořili v březnu, souhlasili jsme s tím, že ukážeme svou vlastní podporu v boji proti rasismu, a na tomto rozhodnutí nehodláme nic měnit.“ Rovněž se neočekává, že by si Chorvatsko poranilo koleno. Skotsko, které v pondělí hostí český národní tým, uvedlo, že se gesta účastní pátečního zápasu proti Anglii ve Wembley pouze v pátek.

Prezident Českého fotbalového svazu Petr Vosk uvedl, že s rozhodnutím týmu souhlasí „z celého srdce“.

„Myslím, že každý tým by měl mít svobodu vyjádřit se, jak uzná za vhodné,“ řekl Fosk.

„Program Respekt UEFA zahrnuje všechna témata související s bojem proti rasismu a všemi projevy diskriminace, které chceme zdůraznit.“ – Reuters

READ  Tenis - Medveděv se stupňuje, když hráči chřadnou v tokijském vedru

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.