Kungovi zástupci podepsali v České republice pět memorand o porozumění

Národní rada pro rozvoj v pondělí uvedla, že tchajwanští delegáti navštěvující Evropu podepsali pět memorand o porozumění (MoU) s českými představiteli s cílem zlepšit sdílení informací a technickou spolupráci.

Rada v prohlášení uvedla, že v rámci pěti dohod podepsaných na Pražském investičním fóru se obě strany dohodly na posílení vazeb v oblasti kybernetické bezpečnosti, letectví, katalytických technologií, zelené energie a chytrých motorů.

Například Taiwanská asociace pro rozvoj leteckého průmyslu má navázat partnerství se svými českými zeměmi za účelem posílení výměny informací a spolupráce při vývoji technologií v leteckém a kosmickém sektoru.

Foto: AFP

Bylo domluveno více než 170 jednání mezi tchajwanskými a českými společnostmi.

Dohody znamenaly krok vpřed v bilaterálních obchodních vztazích poté, co delegace vedená předsedou českého Senátu Milošem Vistrilem loni navštívila Tchaj-wan a podepsala tři memoranda o porozumění s cílem zlepšit výměnu v 5G, polovodičovém, zdravotnickém a informačním sektoru.

Ministr Národní rady pro rozvoj Kung Ming-hin (龔明鑫), který vede 66člennou tchajwanskou delegaci, řekl na fóru, že doufá, že obě země, které sdílejí hodnoty svobody a demokracie, by mohly úžeji spolupracovat jako globální rozdělení. Řetězy jsou přeskupeny.

Delegace minulý týden navštívila také Slovensko a včera odjela do Litvy.

Samostatně se Vystrčil zavázal podporovat tchajwanskou demokracii před včerejším setkáním s ministrem zahraničí Josephem Wu (釗) na fóru na Slovensku před setkáním s Vystrčilem v České republice, uvedla v pondělí japonská veřejnoprávní televize NHK. .

Vystrčil v rozhovoru hovořil o zkušenostech ze života v komunistickém režimu, kdy byla tehdy v Československu omezována svoboda lidí. Řekl, že je povinností jeho země podporovat Tchaj-wan a jeho demokracii.

Komentáře budou přezkoumány. Uchovávejte komentáře související s článkem. Komentáře obsahující urážlivé a obscénní výrazy, osobní útoky nebo propagace budou odstraněny a uživatel bude zablokován. Konečný výsledek bude na uvážení Taipei Times.

READ  Od nové české vlády se očekává tvrdý postoj vůči Číně a Rusku

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *