Ranked Barty odchází do důchodu ve věku 25 let a promuje podle svých vlastních podmínek

Brisbane Ash Party udělala věci po svém, když vyhrála tři grandslamové tituly ve dvouhře a strávila více než dva po sobě jdoucí roky na prvním místě ženského tenisového žebříčku.

Odešla do důchodu podle svých vlastních podmínek. Ve věku 25 let, pouhé dva měsíce po zisku titulu na Australian Open.

Tato reklama ve středu ohromila tenisový svět.

řekl někdy Barty třesoucím se hlasem Šestiminutové video Zveřejněno na svém instagramovém účtu ve středu v Austrálii.

Tím, že říká, že je čas „honit jiné sny“, stranakterá v listopadu oznámila zasnoubení s profesionálním golfovým trenérem Garym Kesickem, řekla, že už se necítí nucena dělat to, o čem ví, že je potřeba, aby byla nejlepší v tenise.

inzerát

„Je to poprvé, co jsem to řekla nahlas, a je těžké to říct,“ řekla Bartyová během neformálního rozhovoru se svým bývalým manželem Caseym Delacqua. „Už nemám fyzickou touhu, emocionální touhu a všechno, co je potřeba k tomu, abych se postavil na nejvyšší úroveň. Utratil jsem.“

Není to poprvé, co Barty odešla od tenisu: 15letá wimbledonská juniorská šampionka v roce 2011 byla začátkem slibné kariéry, ale v roce 2014 turné úplně opustila kvůli vyčerpání a přemožení. tlak a tlak. Cestovní vybavení.

Ve své domovské zemi Austrálii hrála profesionální kriket a nakonec znovu vzala pálku a vrátila se ke svému jinému sportu.

Barty vyhrál velké singlové slamy na třech různých površích – na antuce na French Open 2019, loni na trávě ve Wimbledonu a v lednu na tvrdém kurtu v Melbourne Parku a stal se prvním australským hráčem, který vyhrál po 44 letech na mistrovství světa. . Národní grandslamový šampionát.

inzerát

Ale nehrála žádný turnaj od chvíle, kdy Evonne Goolagong Cawley, sedminásobná grandslamová šampionka ve dvouhře, mentorka a domorodá a australská tenisová ikona, po jejím posledním vítězství nad Danielle Collinsovou v přímém setu získala ocenění Australian Open.

READ  Opera představuje svoji první živou akci | Zprávy, sport, práce

„Podporuji Ash natolik, že dělá to, co ji činí šťastnou. Nemůžu se dočkat, až uvidím, co se stane v další kapitole Ashova života a co jí pomůže dosáhnout jejích snů,“ řekla Gulagung Kawley pro The Associated Press.

Bartyová vyhrála 15 titulů ve dvouhře a 12 titulů ve čtyřhře od chvíle, kdy se poprvé stala profesionálkou v roce 2010. Na prvním místě žebříčku strávila 121 týdnů, včetně posledních 114 titulů v řadě.

Její oznámení bylo docela ohromující z pohledu pole vzhledem k jejím nedávným úspěchům: Bartyová vyhrála 25 z posledních 26 zápasů a tři z posledních čtyř akcí.

Pouze jedna žena opustila tento sport, když byla na vrcholu žebříčku WTA: Justine Heninová byla číslo 1, když v květnu 2008 odešla do důchodu.

inzerát

V prohlášení vydaném WTA generální ředitel Steve Simon popsal Bartyovou jako „konečného uchazeče“.

Během svých 21měsíčních tenisových prázdnin jako teenager hrála Barty kriket za Brisbane Heat v ženské Big League Bash. K tenisu se vrátila v květnu 2016, kdy si zahrála turnaj ITF za 50 000 $ v Eastbourne.

O rok později se umístila na 88. místě; Do konce roku 2017 byla Party dobře zavedeným členem seznamu Top 20.

V důchodovém videu Barty se smíchem řekl: „Vím, že jsem to už dělal, ale s úplně jiným pocitem. Jsem tak vděčný za všechno, co mi tenis dal. Dal mi všechny mé sny a ještě víc.“ , ale vím, že teď je čas nechat jít a jít za sny.“ Jiní, a ano, zastavte spekulanty.“

Prohra v semifinále s Petrou Kvitovou v únorovém Dauhá byla jejím posledním zápasem v roce 2020; Barty zůstal doma v Austrálii až do konce sezóny, kdy se objevila globální pandemie.

inzerát

Po šesti měsících na cestách v roce 2021 a po zisku pěti titulů, včetně Wimbledonu, Bartyová náhle ukončila sezónu poté, co na US Open prohrála se Shelby Rogersovou.

READ  Zpráva: Mladá hvězda Manchesteru United James Garner přijal mezinárodní hovor

„Loňský Wimbledon pro mě jako člověka i pro mě jako sportovce hodně změnil,“ řekla Bartyová. „Když celý život tvrdě pracuješ pro jeden cíl – být schopen vyhrát Wimbledon, a to byl můj sen, jediný skutečný sen, který jsem v tenise chtěl, opravdu to změnilo můj pohled.“

Popsala to, co po Wimbledonu popsala jako „vnitřní pocit“ z možnosti, že je připravena jít dál, ale také se v té době popsala jako „ne plně realizovaná“. Její vítězství na Australian Open překonalo další mezeru a Bartyová řekla, že si je dobře vědoma toho, že „moje štěstí nezávisí na výsledcích.“

Bartyová byla jednou z nejpopulárnějších hráček Tour a po jejím středečním odchodu do důchodu ji mnozí chválili.

„Ashi, co můžu říct, víš, že mám slzy správně?“ Simona Halepová na Twitteru. „Příteli, budeš mi chybět na turné. Byl jsi jiný a výjimečný a sdíleli jsme několik skvělých okamžiků… Buď šťastný a užij si svůj život naplno.“

inzerát

Madison Keys napsala: „Skvělá tenistka, ale hlavně jeden z nejmilejších lidí na turné.“

Alicia Molik, trenérka australského týmu King’s Cup Billie Jean, řekla, že Bartyho rozhodnutí bylo „mimořádné, odchází na vrchol“.

„Je statečný, je velmi ušlechtilý,“ řekl Molick. „Jaký sportovec, takový průkopník a jaký vzor.“

Andy Murray tweetoval: „Jsem rád za Ashbartiho, ničitele tenisu, jaký hráč.“

Závěrečná slova Bartyové, alespoň prozatím – na čtvrtek plánuje v Brisbane uspořádat mediální konferenci – zazněla na konci videa.

„Nikdy nepřestanu milovat tenis,“ řekla. „Vždy budeš velkou součástí mého života, ale teď si myslím, že je důležité užít si další fázi svého života jako člověk z Ash Party, ne jako sportovec Ash Party.“

___

K této zprávě přispěli sportovní spisovatel z Associated Press John Bay v Brisbane a tenisový spisovatel Howard Fendrich z Washingtonu.

READ  Mistři Evropy Itálie remizovali s Anglií v kvalifikaci na Euro 2024

inzerát

___

Více AP Tennis: https://apnews.com/hub/tennis a https://twitter.com/AP_Sports

Copyright 2022 The Associated Press. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován bez povolení.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.