Úředníci potvrdili první Michiganův případ smrtelného hantaviru u člověka. Co víš o viru Sin Nombre?

Zdravotní úředníci potvrdili První případ člověka v Michiganu hantaviru Sin Nombre Pondělí.

Žena pravděpodobně nakazila při čištění bytového domu, který byl prázdný asi dva roky, podle Susan Ringler-Cerneglia, mluvčí zdravotního oddělení okresu Washtenaw.

„Věříme, že jedinec byl při čištění obydlí vystaven. Výkaly … z infekce se pravděpodobně během čištění přenesly vzduchem a vdechly ho,“ řekla.

Žena byla hospitalizována a léčena pro hantavirový plicní syndrom (HPS), což je onemocnění způsobené virem, ale zotavuje se a již není v nemocnici Ringler-Cerniglia.

Úředníci tvrdí, že infekce jsou vzácné, ale přesto naléhají na ostatní, aby se obrátili na místní zdravotní oddělení, pokud potřebují nahlásit případ. Zde je vše, co potřebujete vědět o hantaviru Sin Nombre.

Tento muž strávil minulý rok čištěním stovek toalet. Nový strach, když epidemie ustupuje: Legionářská nemoc.

Co je hantavirus Sin Nombre?

Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí jsou hantaviry rodina virů, které se šíří hlodavci.

Hantaviry mohou být přenášeny na lidi prostřednictvím cirkulujícího viru, který hlodavci vylučují v moči, stolici a slinách. Virus může způsobit hantavirový plicní syndrom (HPS), akutní a někdy smrtelné onemocnění dýchacích cest.

Každý hantavirus se šíří konkrétním hlodavcem. Virus Sin Nombre se šíří skrz jelení krysu.

Vědci objev objevili při studiu původu ohniska hantaviru v roce 1993 v oblasti společné Arizoně, Novému Mexiku, Coloradu a Utahu známé jako „Čtyři rohy“. Vědci také dospěli k závěru, že je nepravděpodobné, že by se virus přenášel mezi lidmi.

Centra pro kontrolu a prevenci nemocí tvrdí, že vzácné případy dalšího hantaviru – zvaného andský virus – v Chile a Argentině zaznamenaly přenos z jednoho člověka na druhého.

Virus Sin Nombre je nejběžnějším typem hantaviru v zemi, uvedl Dr. Tony Schontz, profesor mikrobiologie na Colorado State University.

READ  Pacienti s COVIDem s rizikem 20 typů kardiovaskulárních onemocnění: studie

„Toto je v zásadě virus, který šíříme zde na Západě,“ řekl. „Západ je tak výjimečný, že je tak suchý a snadno se virus šíří.“

V úterý Nevada ohlásila svůj 14. případ hantaviru od roku 2005, ale není jasné, zda je toto onemocnění způsobeno virem Sin Nombre.

Od roku 1993 do roku 2017 bylo ve Spojených státech podle údajů CDC pouze 728 potvrzených případů hantaviru, z nichž většina byla nefatální. Schontz odhaduje, že virus Sin Nombre se skládá z asi 600 z nich.

Řekl, že odborníci vidí případy již v únoru, ale mají tendenci k vrcholu na jaře a v létě. Většina případů byla zjištěna u dospělých.

Příznaky plicního syndromu Hantavirus (HPS)

Časné příznaky HPS zahrnují únavu, horečku a bolesti svalů, zejména ve velkých svalových skupinách, jako jsou stehna, boky, záda a někdy i ramena, podle CDC. Polovina pacientů pociťuje bolesti hlavy, závratě, zimnici, nevolnost, zvracení, průjem a bolesti břicha.

Agentura říká, že kašel a dušnost se mohou objevit později v průběhu onemocnění, když se plíce naplní tekutinou. Srdce může být také ovlivněno HPS, řekl Schontz, protože pracuje přesčas na zvýšení krevního tlaku, který klesá z plazmy, která prosakuje do tkání.

„Obnova z této infekce může být dlouhá a náročná, protože může způsobit značné poškození těla,“ uvedl.

Neexistuje žádná specifická léčba, léčba nebo vakcína proti hantavirové infekci.

Je virus Hanta Sin Nombre smrtelný?

Hantaviry mají vysokou úmrtnost, přibližně 36% lidí umírá na HPS, uvádí CDC. Je to proto, že lidé obvykle nechytí virus dostatečně brzy na to, aby jej léčili, říká Schuntz.

„To je klíč k okamžitému uvedení těchto pacientů do vhodného léčebného režimu. Pokud k tomu dojde, existuje opravdu velká šance, že přežijete.“ „Problém je v tom, že spousta lidí počká, až bude pozdě, a jdou na pohotovost s tekutinou, která se jim už hromadí v plicích.“

READ  Vědci určili příčinu největší klimatické katastrofy na světě

Američtí odborníci na zdravotnictví vyzývají, aby se vyhnuli infekci tím, že se budou zdržovat od míst, kde hlodavci opouštějí trus, nebo budou nosit gumové rukavice a masku zakrývající nos a obličej, zatímco budou vystaveni trusu potkanů.

„Krysy jelenů jsou všude a musíte předpokládat, že některé jsou infikovány, ať jsou kdekoli,“ řekl Schontz. „Když jdeš do jejího prostředí, musíš přijmout náležitá opatření.“

Přispívají: Ryan Miller, USA Today a Kristen Jordan Shamus, Detroit Free Press. Sledujte Adriannu Rodriguez na Twitteru: @AdriannaUSAT.

Zdravotní pojištění a bezpečnost pacientů v USA DNES je částečně umožněno grantem Massimo Foundation pro etiku, inovace a konkurenceschopnost ve zdravotnictví. Massimo Foundation neposkytuje redakční podklady.

Tento článek se původně objevil v USA DNES: Hantavirus Sin Nombre: Michigan hlásí první lidský případ. Co ty víš

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.