Fonseca: „Doufám, že se stanu mistrem Evropy!“

Fonseca: „Doufám, že se stanu mistrem Evropy!“

Judo se vyvinulo, ale nezůstane jen u toho. Dobrým příkladem toho je druhý den European Open v Praze. Stále napínavější bitvy, fyzická připravenost personálu a určitě i technická a taktická dokonalost, která chvílemi bere dech. Rychlé změny směru, tedy mrštnost, která mohla uniknout očím nejzkušenějšího judisty, provázel potlesk ne moc diváků, ale i tak podnětný příchod po dlouhé době, kdy jsme museli zavřít tribuny. Návštěvník ze známého důvodu.

Mezi obránci nechyběl velmi známý, možná jedna z nejoblíbenějších destinací českého sportu, dvojnásobný olympijský vítěz a mistr světa Lukáš Krpalič, který přijel podpořit své kolegy z národního týmu. Stejně jako je „velký“ na tatami, není o moc jiný, když nebojuje, jako obvykle, aby si našel čas na krátký rozhovor s týmem EJU Media.

Lucasi, neviděli jsme tě na tatami od Tokia, tak co dál?

V tuto chvíli se rozhodně nemohu rozhodnout, kdy se příště objevím na tatami, protože se soustředím především na přípravu na nadcházející kvalifikace. Začíná to koncem července a já se chci v tu chvíli maximálně připravit a zkusit se kvalifikovat na olympijské hry v Paříži 2024. Takže příprava je pro mě hodně důležitá a pak následovat závody. Bohužel v tuto chvíli si nejsem jistý, zda se letos zúčastním mistrovství Evropy v Sofii. Pokud budu 100% připraven, budu soutěžit.

Předpokládejme, že jste přijeli do Sofie, kde bychom vás velmi rádi viděli bojovat, chtěli byste tam také vidět Teddyho Rennera a Jorama Tuchishviliho?

(Směje se). Bylo by hezké vidět je všechny pohromadě a zopakovat si olympiádu v Tokiu. Takže určitě ano.

Třetí letošní série European Open přilákala velmi zajímavá jména zde v České republice, všechny hráče hned od začátku ukradl dvojnásobný mistr světa (Tokio 2019, Budapešť 2021), devětadvacetiletý Portugalec Jorge Fonseca. Zájem. Vždy to zajímá každého fanouška juda, zlatého medailistu z Mistrovství světa v Riu de Janeiro 2013 i návratu v kategorii do 81 kg, 31letého Francouze Loica Pietra, který byl proti dnešnímu zlatu zastaven ve 3. medailista Kanaďan Mohab Copper.

READ  Juniorské mistrovství světa: Češi rozdrtili Kanadu 5:2

Ve finále do 100 kg stačilo pouhých devatenáct sekund k zahájení působivého zápasu proti jednadvacetileté Danielle Eich, dalšímu nadějnému švýcarskému talentu, kterého budeme jistě vídat stále častěji. Další zlato pro dvojnásobného mistra světa Jorgeho Fonsecu, který dnes po vhození EPONu ani nepomyslel na oslavu. Bylo neobvyklé vidět atleta tohoto charakteru, aktuálního mistra světa European Open a samozřejmě souhlasí i Jorge, ale měl dobrý důvod být tady.

No jsem rád, že jsem konkurenceschopný, nepotřebuji velké souboje a se zlatem tady jsem moc spokojený, cílem bylo přijet sem a mít co nejvíc soubojů. Také sem jezdím na hodně randori v OTC a pak budu na IJF Grand Slam Antalya (TUR) a snad se stanu mistrem Evropy v Sofii.

Další European Open končí, další nás čeká koncem tohoto roku v červnu, kdy jej bude hostit Madrid (ESP), ale ještě předtím se samozřejmě budou všechny zraky upírat na další mistrovství Evropy v Sofii (BUL), které bude trvat místo od 29. dubna do 1. května.

Praktičnost turnaje v Praze spočívá v tom, že organizátor je velmi vynalézavý, takže stejně jako v minulých letech většina reprezentačních týmů se svou zadní posádkou dojede o něco necelých 50 km do města Nymburk, kde proběhne olympijské soustředění. se konají od 07-13. Duben.

OTC je pro trenéry a závodníky skvělá příležitost poradit se s členy jury EJU, tedy se sportovním ředitelem, který je na každém OTC.

Výsledky a fotografie ze soutěže v Praze najdete na níže uvedeném odkazu:

Autor: Mario Krvavac


Účastnit se

kabel
WhatsApp
E-mailem

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *