Bývalá novozélandská premiérka Jacinda Ardernová po letech odkladů uzavřela uzel

Bývalá novozélandská premiérka Jacinda Ardernová po letech odkladů uzavřela uzel

WELLINGTON, Nový Zéland (AP) – Po téměř pěti letech angažmá a odkládání kvůli pandemii koronaviru bývalý premiér Nového Zélandu Jacinda Ardernová V sobotu se na soukromém obřadu provdala za svého dlouholetého partnera Clarka Gifforda.

Pár pečlivě střežil podrobnosti o události, ale obřad se údajně konal na luxusní vinici v malebném Hawke's Bay, 325 kilometrů (200 mil) od hlavního města Nového Zélandu Wellingtonu.

Předpokládá se, že pozváni byli pouze rodina, blízcí přátelé a několik bývalých kolegů 43letého Arderna z MP, včetně Ardernova nástupce a bývalého premiéra. Chris Hipkins.

Bývalá novozélandská premiérka Jacinda Ardernová, vpředu vpravo, se mísí s hosty na své svatbě s Clarkem Giffordem na vinici v Havelock North na Novém Zélandu, v sobotu 13. ledna 2024. (George Heard/New Zealand Herald přes AP)

Předtím se policie setkala s malou skupinou demonstrantů, kteří na zeď před místem akce vylepili desítky plakátů proti očkování. Na okraji budovy byl také viděn demonstrant s nápisem „abychom nezapomněli na stávkové příkazy“.

Ardern a Gifford (47) spolu údajně začali chodit v roce 2014 a zasnoubili se o pět let později, ale kvůli omezením vlády Ardern ohledně COVID-19 omezujícím shromáždění na 100 lidí byla svatba plánovaná na léto odložena. Jižní polokoule 2022.

„Takový je život,“ řekl Ardern v době rozhodnutí zrušit svatbu. „Nejsem jiný, troufám si říci, od tisíců dalších Novozélanďanů.“

Bylo jí pouhých 37 let, když se v roce 2017 stala kapitánkou, Ardern se rychle stal globální ikonou Zleva. Ztělesňovala nový styl vedení a byla chválena po celém světě za její angažmá pro národ Nejhorší masová střelba vůbec Počáteční fáze pandemie koronaviru.

V roce 2018 se Ardern stala druhým zvoleným světovým lídrem Porodit v úřadu. Později téhož roku přivedla svou malou dceru do síně Valného shromáždění OSN v New Yorku.

FILE - Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová (vpravo) přijímá gratulace od svého partnera Clarke Giffordové po vítězném projevu k členům Labouristické strany na akci v Aucklandu na Novém Zélandu 17. října 2020. (AP Photo/Mark Baker, File)

FILE – Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová (vpravo) přijímá gratulace od svého partnera Clarke Giffordové po vítězném projevu k členům Labouristické strany na akci v Aucklandu na Novém Zélandu 17. října 2020. (AP Photo/Mark Baker, File)

Nový Zéland pod vládou Ardern měl jedny z nejpřísnějších koronavirových mandátů na světě, což vedlo k několika shromážděním během jejího posledního roku ve funkci premiérky. To také vedlo k hladině vitriolu u některých, kterou předchozí novozélandští vůdci neviděli.

READ  Sopka La Palma, živé aktualizace dnes: erupce, varování před tsunami a nejnovější zprávy | Kanárské ostrovy

Ardern šokoval Novozélanďany v lednu 2023, kdy Řekla, že odstoupí Po pěti a půl letech ve funkci premiérky už neměla „dostatečné prostředky“ na to, aby tuto práci ve volebním roce zvládla.

Ardernová od té doby oznámila, že tak učiní Dočasně se připojil k Harvardské univerzitě Poté, co byl jmenován do dvojího stipendia na Harvard Kennedy School. Přijala také neplacenou roli Boj proti extremismu online.

v červnu, Ardern obdržel jedno z nejvyšších novozélandských vyznamenání Za její službu při vedení země přes masové střelby a pandemie. Dostala titul Velká společnice, což znamená, že jí lidé nyní budou říkat Dáma Jacinda Ardernová.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *