Uniká nejnovější iPhone 16, nové specifikace iPadu Pro a výkon prohlížeče Apple

Uniká nejnovější iPhone 16, nové specifikace iPadu Pro a výkon prohlížeče Apple

Aktualizováno 17. února o nové detaily displeje pro nadcházející iPad Pro od Apple; Článek původně vyšel 15. února

Podíváme se na novinky a titulky společnosti Apple z tohoto týdne, včetně nových úniků fotoaparátu iPhone 16, nových pravidel App Store, rychlosti MacBook Air, odhalených plánů Apple Silicon, nových specifikací iPadu Pro, zážitků Apple Watch a prohlížeče Apple. Napájení.

Apple Loop je zde, aby vám připomněl některé z mnoha diskusí, které se kolem Applu odehrály za posledních sedm dní. Můžete si také přečíst mé týdenní shrnutí zpráv o Androidu zde na Forbesu.

Unikly podrobnosti o novém fotoaparátu iPhone 16

Nejnovější CAD výkresy chystaného iPhonu 16 odhalují nové uspořádání dvou čoček fotoaparátu. Diagonální uspořádání zmizelo a přišlo vertikální uspořádání. vítěz? Plány Tima Cooka pro náhlavní soupravy pro smíšenou realitu:

„Jedním z hlavních přínosů tohoto uspořádání je náhlavní souprava Apple pro smíšenou realitu. Apple Vision Pro umí přehrávat stereoskopická videa – Apple svou verzi popsal jako prostorové video. Vertikální uspořádání fotoaparátu iPhonu 16, když je drženo v tradičním režimu na šířku, bude fungovat pro nahrávání videa.“ Umístěte čočky vedle sebe, jako digitální oči.

(Forbes).

Obchody s aplikacemi mohou být pouze jedním vývojářem

Jednou z největších změn na iPhonu od doby, kdy se Apple rozhodl umožnit spuštění aplikací třetích stran na zakoupeném smartphonu, je možnost vývojářů provozovat svůj vlastní App Store. I když je tato funkce pouze pro Evropu, přehrada byla otevřena a zůstává otevřená. Vzhledem k tomu, že Apple uvedl, že obchody s aplikacemi mimo jeho jurisdikci musí prodávat od více vývojářů, rychle změnil svá vlastní pravidla, aby povolil obchody s aplikacemi pro jednotlivé vývojáře:

„V reakci na zákon EU o digitálních trzích změna pravidel společnosti Apple modernizuje způsob, jakým fungují tržiště aplikací pro iPhone. Tyto změny jsou nyní určeny pro obyvatele EU, ale vlády po celém světě budou bedlivě sledovat, zda by neměly přijmout podobnou legislativu.“ Dnešní změna znamená, že trhy se mohou rozhodnout nabízet aplikace pouze od jednoho vývojáře.“

(Forbes).

Další rychlejší úprava pro váš MacBook Air

Nejnovější MacBook Air od společnosti Apple zaznamenal zvýšení rychlosti, pokud jde o zpracování, ale také zvýšil rychlost přístupu k úložišti SSD. Přechod z jednoho 256GB SSD na dva 128GB SSD otevřel rychlost přístupu.

„Mezi M2 MacBook Air a M3 MacBook Air se toho mnoho nezměnilo. Neměla by se však přehlížet změna v úložišti SSD. Testování ukázalo, že M3 MacBook Air nabízí rychlosti zápisu SSD, které jsou přibližně o 33 % vyšší a rychlosti čtení které jsou přibližně o 82 % rychlejší.Tyto rychlosti odpovídají, a někdy převyšují, rychlosti M1 MacBook Air.

(iFixit přes 9 až 5 Mac).

Ne M4 ze Star Treku

Zůstaneme-li u MacBooku, diskutovalo se o časové ose pro další generaci Apple Silicon. M4 bude pokračovat ve svém ročním cyklu vydávání, což znamená, že máme dobrou představu, kdy dorazí další notebooky, stolní počítače a pracovní stanice.

„[Bloomberg’s Mark Gurman] Dotkla se několika dalších témat, včetně toho, že Apple zřejmě „právě zahájil oficiální vývoj“ nového MacBooku Pro s čipem M4. Žádné další podrobnosti o čipu, které Apple zatím neoznámil, neuvedl. [a traditional interval means] Čip M4 bude vydán v první polovině roku 2025. Je však také možné, že bude vydán koncem roku 2024, pokud se časový interval zkrátí na jeden rok.

(MacRumors).

Nový iPad se blíží

S aktualizací řady iPadů naplánovanou do konce měsíce, co můžeme očekávat? Nové jasné a živé displeje jsou možné v celé řadě Pro!

„Jedním z nejočekávanějších prvků nadcházejícího iPadu Pro je, že se očekává, že miniLED podsvícený LCD displej bude nahrazen OLED displejem. Nejen, že je to vzrušující, ale znamená to, že jak 11palcový, tak 12,9palcový iPad Pro bude mít poprvé stejnou technologii obrazovky.“ před lety. Působivá miniLED světla má prozatím pouze větší 12,9palcová obrazovka. 11palcový model má pouze běžnou LCD obrazovku.“

(Forbes).

Samsung s iPadem Pro vítězí

Aktualizováno 17. února: Před očekávaným spuštěním tohoto týdne bylo odhaleno více podrobností o velkém vítězi v nové zobrazovací technologii pro iPad Pro a opět bude Samsung těžit z toho, že Apple novou technologii využije. Samsung Display poskytne komponenty pro každý nový model iPadu Pro, což je neobvyklá volba, protože Apple má tendenci spolupracovat s různými dodavateli pro každou komponentu:

„Samsung LSI bude výhradním dodavatelem Display Driver IC (DDI) pro nadcházející 11palcové a 12,9palcové modely iPad Pro. Publikace tvrdí, že Apple bude používat Samsung DDI i pro modely, které budou vybaveny OLED zobrazovacími panely od Displej LG.“

(ET News přes SamMobile).

V plánu jsou nová gesta Apple Watch

Se zaměřením na Apple Vision Pro Apple experimentuje s novými gesty pro navigaci v uživatelském rozhraní Apple Watch. Nedávno zveřejněný patent hovoří o gestech oddělovaných od obrazovky nositelného zařízení.

„Jedno z nejzajímavějších nových gest popsaných v patentu začíná plochou dlaně a nataženými prsty, pak pohybem prstů ze strany na stranu vodorovně. Pokud hrajete blackjack, budete tento pohyb dobře znát, protože je stejný pohyb jako sdělující dealerovi, že chcete stát.“ …Tento pohyb „ze strany na stranu“ lze použít k odpovědi na textovou zprávu nebo k přijetí hovoru a lze jej kombinovat s jinými gesty. Zaťatá pěst je nezbytná pro mnoho nových uživatelských rozhraní [UI] „Prvky.“

(Apple insider).

A nakonec…

Tým, který stojí za webovým prohlížečem Brave zaměřeným na ochranu osobních údajů, zaznamenal prudký nárůst stahování na iPhone, a to díky tomu, že Apple nabízí uživatelům možnost webového prohlížeče namísto výchozího používání Safari. Není žádným překvapením, že Brave je nyní na seznamu a může vidět dopad:

„Denní instalace se po většinu období pohybovaly mezi 7 500 až 10 000. Nicméně 6. března, po vydání aktualizace iOS, došlo k prudkému nárůstu instalací, který vzrostl na něco málo přes 11 000…“ argumentují obhájci monopolů, že monopoly prostě nabízet lepší produkty. Ale jak vidíte, když spotřebitelé dostanou jasnou volbu prohlížečů iOS, vyberou si alternativy k Safari,“ uvedlo jejich vlákno na Twitteru.

(statečnýpřes Spící počítač).

Apple Loop vám přináší to nejdůležitější po sedm dní každý víkend zde na Forbes. Nezapomeňte mě sledovat, ať vám neunikne žádné budoucí zpravodajství. Apple Loop z minulého týdne si můžete přečíst zde nebo tento týdenní vydání sesterského sloupku Loop, Android Circuit, je také k dispozici na Forbes.

Následuj mě Cvrlikání nebo LinkedIn. vyplácení pro mě webová stránka.

READ  Všechny funkce můžete získat pouze s obsahem Happy Home Paradise od Animal Crossing

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *