Recenze filmu ‚Violent Night‘: Bad Santa se setkává s Die Hard v netradičním vánočním pohoštění

Recenze filmu ‚Violent Night‘: Bad Santa se setkává s Die Hard v netradičním vánočním pohoštění

Pijící Santa je přistižen v situaci rukojmí na pozemku miliardáře v… násilná noccož je zábavný a nenápadný kontrast Těžce zemřít To je, na rozdíl od typického filmu, opravdu on Vánoční film, dotýká se všech pravidel svátků.

Vyznačuje se vynikajícím výkonem David Harbour Jako starý svatý Nick a skvěle provedené scény svátečního masakru od režiséra Tommyho Wirkoly (Jeníček a Mařenka lovci čarodějnic), to je opravdová vánoční lahůdka.

Santa Claus v přístavu si možná vzpomene na Billyho Boba Thorntona zlý santa“, ale tento chlap je skutečný Kris Kringle, který dostává dárky na Štědrý večer na saních řízených osmi soby… hned poté, co dopije poslední pivo.

násilná noc Dětský pohled na zázraky Vánoc kontrastuje s bizarním výslechem v reálném světě, jehož příkladem je úvodní scéna, kdy číšník sleduje, jak Santa Claus vrhá se na soba v otevřeném úžasu, i když ji potřísní obličej bohatým proudem smetanových houbových zvratků. .

Santa Claus po tisíci vánocích ztratil svou sváteční náladu, ale nachází prchavou radost v nájezdu na lihovinu, aby si mohl dát mléko a sušenky. V rozlehlém panství miliardářky Gertrude Lightstone (Beverly D’Angelo), našel nějakou obzvláště atraktivní vintage brandy.

Ale on, on, drž se! Ve chvíli, kdy Santa Claus sedí, aby si odpočinul, v místnosti vybuchne střelec. Tenhle Klaus sice nemá žádné superschopnosti, ale kromě kouzla vánoční magie, která mu umožňuje snadno procházet komíny, dokáže se zloduchem udělat krátkou práci…ale ne dříve, než zbloudilá střelba vyplaší osm sobů. St. Nick uvízl.

A tento střelec nebyl sám: pan Scrooge (John Leguizamo) vezme Lightstonovy jako rukojmí na prázdniny, vymaže jejich bezpečnostní detaily a požaduje miliony v penězích v Gertrudině sejfu.

Členové rodiny Lighthouse jsou drženi v zajetí Scroogeovými šmejdy (a vykrádání scén Brendan Fletcher jako je posedlý Krampus) včetně zahořklé dcery Alvy (Eddie Patterson), její syn Bert (Alexander Elliott) a zástupce C-listu Bo Morgan (cam Gigandet), a Gertrudin trpělivý syn Jason (Alex Hassell) a jeho manželka Linda (Alexis Leder).

READ  50 nejkontroverznějších filmů všech dob

Jason a Linda, dcera Trudy (Leah Bradyová), která volá o nouzovou pomoc pomocí „magické“ rádiové linky na severní pól, kterou jí dal její otec… a podaří se jí získat odpověď od samotného Santa.

I když tento Santa Claus nese všechny obvyklé znaky novodobého Clause, jeho původ nesahá k pohádkám o svatém Nicku. Místo toho to byl Viking jménem Nicomund, který drancoval a drancoval pomocí válečného kladiva zvaného Drtič lebek…a chystá se přinést stejný druh síly i rukojmím v ústředí Majáku poté, co v garáži objevil perlík.

násilná nocKrkavec ve skutečném světě tvoří pěkné srovnání s prázdninovou náladou, ale fantasy prvky nás často vyvádějí z toho, co by mělo být napjaté akční vyprávění. Santovy superschopnosti nejsou nikdy vysvětleny („vánoční magie“, říká nám postava Harboura) a dlouhé scény bitého a zkrvaveného svatého Nicka nevyvolají velký zájem, protože předpokládáme, že tato postava nemůže zemřít.

Kopie násilná noc které procházejí přímo zlý santa S Těžce zemřítNapříklad alkoholický herec, který si objednal roli Santy na elegantním vánočním večírku, který se nevědomky ocitl zachráněn uprostřed situace s rukojmími, mohl hrát lépe. Samozřejmě, John McClane je do značné míry postava samotného Bad Santa, tento film je v podstatě původní film Těžce zemříta hraje výrazně lépe.

Ale násilná noc Přináší dostatek akce a nekonvenčního humoru, aby měl zřejmý dopad, a hraje nejlépe, když se držíte černé komedie: vrcholné scény zahrnující Trudy, která jde domů sama, ale s krveprolitím v reálném světě, které by vyústilo v chvástání Kevina McCallistera, Skutečný vrchol.

Tento film možná není vánoční klasika, ale mezi moderními akčními a hororovými filmy s vánoční tematikou násilná noc Je to o stupeň výše Tlouštík Pokud je skóre níže Krampus.

READ  Volný potápěč se ponoří do rekordní hloubky pod zamrzlým švýcarským jezerem

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *