Trenér Polska Michniewicz odchází poté, co neprodloužil smlouvu

22. prosince (Reuters) – Trenér Polska Czesław Micniewicz na konci měsíce odchází, přičemž Anglická fotbalová asociace ve čtvrtek oznámila, že neprodlouží smlouvu po odchodu klubu z mistrovství světa posledních 16 let.

PZPN uvedl, že 52letý Michniewitz se několikrát sešel se svým prezidentem Cesare Colizzou a dalšími představiteli, aby zhodnotili výkon Polska na mistrovství světa v Kataru, kde v prvním vyřazovacím kole prohráli 3:1 s případnými vicemistryněmi Francie.

„Po důkladné analýze všech informací se PZPN rozhodla neprodloužit Michniewiczovu smlouvu, která vyprší na konci roku,“ uvedl PZPN v prohlášení. prohlášení.

Kulesza Michniewicz děkuje za 11měsíční práci trenéra.

Polsko jmenovalo bývalého trenéra Legie Varšava po jeho lednovém odloučení od Portugalce Paula Sousy, který požádal o uvolnění z funkce v prosinci 2021 po necelém roce ve funkci.

„Jak víme, trenér (Michniewicz) převzal tým v těžké chvíli,“ řekl Kolesa. „Navzdory těmto okolnostem se mu podařilo kvalifikovat do finále mistrovství světa a také si udržet místo (týmu) v elitní Lize národů.

„Poprvé po 36 letech dovedl národní tým do vyřazovacích bojů Světového poháru. Za to si Michniewicz zaslouží poděkování.“

Polsko remizovalo 0:0 s Mexikem, porazilo Saúdskou Arábii 2:0 a stejným skóre prohrálo s Argentinou, šampionem turnaje ve skupině C, a poté prohrálo s Francií v osmifinále.

PZPN uvedl, že jeho nástupce začne hledat brzy, až se budou připravovat na kvalifikaci mistrovství Evropy od března. Ve skupině E se losovalo mezi Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy, Moldavskem a Českou republikou.

(informoval Shrivathsa Sridhar) v Bengaluru; Střih Ken Ferris

Naše standardy: Thomson Reuters Trust Principles.

READ  Rychlobruslení olympijská zlatá medaile klíče ke sportu

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *