Termíny otevření pro česká lyžařská střediska tuto zimu

Termíny otevření pro česká lyžařská střediska tuto zimu

Většina českých lyžařských areálů otevírá své brány v prosinci – letos jsou modernější, pohodlnější, stabilnější a o něco větší.

A za stejnou cenu jako loni! Prvotřídní služby, skvělé zázemí pro rodiče i děti, útulné hospůdky s osobitou vůní české zimní kuchyně… to jsou české hory, mírné hory, jako stvořené pro bezstarostnou zimní dovolenou pro celou rodinu.

Nejdelší sjezdovku v Česku najdete na Dolní Moravě

Zdá se, že česká zimní střediska se předhánějí v tom, kdo dokáže do roku 2025 postavit nejdelší sjezdovku v zemi. Loni se na prvním místě umístil Skiareál Klínovec s novou trasou o délce 3,4 kilometru, ale letos si titul připisuje. Horské středisko Dolní Morava v západních Čechách.

Nová rodinná sjezdovka dlouhá 3,7 km nabízí nejen nádherné výhledy, ale je také krásná a široká, minimálně 25 metrů. Se skipasem můžete lyžovat více než 10 km zasněžovaných sjezdových tratí všech obtížností, nabitých prvotřídními službami a atrakcemi v jednom z nejlepších českých středisek. Zahájení lyžařské sezóny na Dolní Moravě je naplánováno na první prosincový víkend.

Dolní Morava však drží další rekord, a to nejen na nejdelší trase! Můžete se projít po nejdelším visutém mostě pro pěší na světě a pořádně si zařádit na druhé nejdelší bobové dráze v Evropě! Otevřeno je po celý rok.

Špindlerův Mlýn – nové sjezdovky a široké tratě

Nové tratě a rozšíření a úpravy stávajících znamenají, že ty nejlepší sportovní zážitky si užijete ve Skiareálu Špindlerův Mlýn v Krkonoších, nejoblíbenějším zimním středisku České republiky, kde zima začíná 9. prosince.

Největší novinkou pro středisko Grgonos, vedené olympijskou vítězkou Ester Ledeckou, které pravidelně hostí Světový pohár v alpském lyžování, je dokončení první fáze projektu propojení lyžařských areálů Svatý Petr a Medvěd. Vytvoření dvou nových hlavních sestupných svahů. Díky propojení středisek je lyžování na širších sjezdovkách bezpečnější a příjemnější.

READ  Zpráva: Pastryňák, Sacha se připojí k České republice na mistrovství světa mužů IIHF

Lyžaře mezi oběma středisky přepravují lanovky, takže již není třeba cestovat po městě autem nebo autobusem.

Monínec – Pevnější sníh a stabilnější lyžování u Prahy

Prvním českým lyžařským střediskem, které zahájilo zimní sezónu, je Monínek, hodinu jízdy od Prahy. Lyžovat zde můžete od 17. listopadu! Ptáte se, jak je to možné, když jsou všechny okolní trávníky stále zelené? Inu, díky nové sněhové nádrži využívá inovativní, ekologickou a ekonomickou technologii, která dokáže uchovat loňský sníh.

Díky Snowfactory lze vyrábět sníh i při teplotě 15 stupňů Celsia, což umožňuje dlouhodobé skladování a recyklaci přírodního i umělého sněhu.

Takže i když přírodní podmínky v zimě nejsou nejlepší, sníh je na Monínci zaručen!

Pražská ranní podpora!

Jsme hrdí na to, že našim čtenářům po celém světě poskytujeme bezplatné, nezávislé a nezaujaté zprávy.

Náš specializovaný tým podporuje místní komunitu, expaty a návštěvníky všech národností prostřednictvím našich webových stránek, sociálních médií a newsletteru.

Oceňujeme, že ne každý může za naše služby platit, ale pokud můžete, žádáme vás, abyste to udělali Podpořte Prague Morning příspěvkem – ať je sebemenším 🙂 .

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *