Česká republika: Elektrické vlaky RegioPanter používané z Olomouce do Šumperka

První dva vlaky RegioPanter zahájily provoz na nově elektrifikované trati z Olomouce do Šumperka přes Uničov v České republice.

Do konce roku budou České dráhy provozovat čtyři tyto dvouvozové jednotky, v lednu přibude do vozového parku pátá. V létě 2024 vstoupí na linku do provozu 27 nových třívozových RegioPanterů řady 640.

RegioPanter

Jednotky RegioPanter jezdí na elektrifikovaných regionálních tratích po celé České republice

Martin Kupka, ministr dopravy ČR, řekl:

„Modernizace tratě mezi Olomoucí, Uničovem a Šumperkem a nové elektrické vlaky zajistí rychlou, pohodlnou a bezpečnou jízdu díky nasazení evropského bezpečnostního systému ETCS. Taková regionální železniční doprava pomůže železnicím zajistit dostupnější cesta za prací, vzděláním či volnočasovými aktivitami či výlety jinam.Rádi bychom v podpoře pokračovali.

První dodávka jednotek RegioPanter řady 640 je naplánována na duben 2023 a všechna objednaná vozidla budou v provozu do června 2023. To umožní zavedení dynamičtějšího a komplexnějšího jízdního řádu díky modernizované železniční infrastruktuře a modernizaci trasy. Účinnost nových elektrických jednotek.

České dráhy investovaly do nákupu těchto vozidel RegioPanter více než 4 miliardy Kč (146 milionů GBP), přičemž počáteční 1 miliarda Kč (36 milionů GBP) bude investována do zařízení údržby.

Nové elektrické jednotky budou vyrábět konsorcium Škoda Transportation a Škoda Vakonka a budou mít kapacitu kolem 240 osob.

Tyto vlaky budou jezdit rychlostí až 160 kilometrů za hodinu a budou vybaveny nejmodernějším evropským bezpečnostním zařízením ETCS.

Nabízejí bezbariérový přístup pro vozíčkáře a jsou vybaveny sklopným pultem pro přebalování miminek.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *