Telefonický rozhovor Xi s českým prezidentem zvyšuje vzájemnou politickou důvěru čínsko-EU: odborníci

Čínský prezident Si Ťin-pching ve středu uvedl, že udržování a rozvíjení dobrých vztahů mezi Čínou a Českou republikou je v souladu s dobou, a doufá, že česká strana bude hrát pozitivní roli při usnadňování dialogu a spolupráce při rozhodování mezi oběma stranami . A Evropa.

Uvedl to v telefonickém rozhovoru s českým prezidentem Milošem Zemanem.

Čínští odborníci uvedli, že rozhovor mezi oběma vůdci ukazuje, jaký význam Čína přikládá České republice. Po virtuálním summitu Xi s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem a německou kancléřkou Angelou Merkelovou jde o další pokus Číny a evropských zemí o posílení vzájemné politické důvěry v klíčové globální problémy.

G uvedl, že pro udržení zdravých a aktivních čínsko-českých vztahů bude mít více lidí na české straně správný pohled na Čínu a její rozvoj, a slíbil posílení dvoustranných vztahů a spolupráce a náležité řešení souvisejících otázek.

Obě strany by měly dobře využívat platformy, jako je pásová a silniční spolupráce, prohloubit protiinfekční spolupráci, podpořit obnovení výroby a hospodářského oživení, podpořit obousměrné investice a obchod a pokusit se vytvořit více světlých prostorů pro jejich spolupráci, uvedl .

Xi uvedl, že velmi oceňuje skutečnost, že se Zeman v průběhu let zavázal přistupovat k čínsko-českým vztahům z celkového a dlouhodobého hlediska.

„Telefonický rozhovor společnosti Xi se společností Ziman ukazuje, že Čína respektuje svůj vztah s Českou republikou, která je klíčovým členem států střední a východní Evropy (CEEC), což nejen pomáhá posílit mechanismus spolupráce Čína-CEC, ale má také významnou vlastnost v evropském politickém významu na velké scéně unie, “řekl ve středu pro Global Times Zhao Junzi, výzkumný pracovník z Evropského institutu pro sociální studia na Čínské akademii sociálních věd.

Během telefonního rozhovoru doufal, že výsledky únorového summitu Čína-CEEC budou postupně implementovány a že česká strana bude s Čínou spolupracovat na vytvoření dalších příležitostí pro jejich společný rozvoj.

READ  Česká republika ruší všechna vládní omezení cestování

Rovněž vyjádřil důvěru v to, že česká strana bude hrát pozitivní roli při usnadňování dialogu a spolupráce v zájmu prospěchu výsledku mezi Čínou a Evropou.

Zeman srdečně blahopřál ke 100. výročí založení Komunistické strany Číny a popřál Číně větší úspěch za Xi.

Zeman uvedl, že Česká republika je odhodlána posilovat přátelskou spolupráci s Čínou a je připravena udržovat úzké vztahy s Čínou a eliminovat interference, aby zajistila zdravý a hladký rozvoj bilaterálních vztahů.

Zaman vyjádřil přesvědčení, že obě strany budou spolupracovat na posílení dvoustranné hospodářské spolupráce a že všechny země by měly spolupracovat při řešení terorismu a dalších globálních výzev.

Řekl, že Česká republika je připravena sloužit jako spojovací článek mezi EU a Čínou.

Vztahy mezi Sino a EU zaznamenaly v posledních měsících určité vzestupy a pády, přičemž Evropský parlament hlasoval v květnu o pozastavení komplexní dohody o investicích mezi Čínou a EU (CAI) a Litvě.

Protičínské kroky některých českých politiků zahmlily vztahy mezi oběma zeměmi. Česká vláda se snaží vyrovnat škody, které čínsko-českým vztahům způsobil nešťastný vliv některých politiků na protičínské aktivity.

10. června vyzval český Senát vládu a politiky k bojkotu zimních olympijských her v Pekingu v roce 2022.

Ale během telefonního rozhovoru chtěl prezident Zeman vyhrát zimní olympijské hry v Pekingu.

Zhao uvedl, že všichni evropští vůdci se strategickou vizí se pokusí udržet dobré a stabilní vztahy s Čínou a nebudou na ně mít vliv některé nesouhlasné hlasy.

„Stejně jako Česká republika, i když se někteří politici vysloví proti Číně, budou čeští vůdci vědět, že dobré vztahy s Čínou budou v jejich nejlepším zájmu,“ řekl Zhao.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *