Teenager byl obviněn z terorismu za útok na biskupa Saint Mary Emmanuel

Šestnáctiletý chlapec byl obviněn ze spáchání teroristického zločinu za údajné pobodání biskupa asyrské církve v Sydney během církevní mše, uvedla v pátek australská policie, protože vyšetřování nepokojů po útoku nožem pokračovalo.

Policie ze Společného protiteroristického týmu chlapce, který se v nemocnici pod policejní hlídkou zotavuje ze zranění, ve čtvrtek vyslechla a obvinila ho ze spáchání teroristického činu. V případě odsouzení mu hrozí až doživotí.

Policejní komisařka státu Nový Jižní Wales Karen Webbová během tiskové konference uvedla, že mu byla zamítnuta kauce a očekává se, že se v pátek dostaví k soudnímu jednání.

Policie bude tvrdit, že biskup byl bodnut šestkrát a že chlapec cestoval 90 minut, aby se dostal do kostela ze svého domova, řekl Webb.

Krátce po útoku na biskupa Mar Mary Emmanuela vypukly před kostelem nepokoje poté, co rozzuřený dav požadoval, aby jim byl podezřelý útočník předán. Zraněno bylo více než 50 policistů a poškozeno bylo 20 policejních aut.

53letý biskup je mezi mladými lidmi na TikTok velmi populární a stal se terčem kritiky, nenávisti a trollování online. Jeho kázání sahají od kázání o Bibli až po tvrdou kritiku homosexuality, vakcín proti Covid-19, islámu a zvolení amerického prezidenta Joea Bidena.

Snímek obrazovky z živé mše v kostele, kde byl napaden asyrský biskup Mar Mari Emmanuel. (Kredit: Fair Use via X)

Biskup říká, že útočníkovi odpouští

Biskup Emmanuel ve čtvrtek ve zvukové zprávě na sociálních sítích uvedl, že svému útočníkovi odpustil a rychle se zotavuje.

Dva útoky nožem během tří dnů – v obchodním centru poblíž Bondi Beach, které v sobotu zabilo šest lidí, a v pondělí v asyrském kostele Krista Dobrého Pastýře na západě Sydney – šokovaly obyvatele nejlidnatějšího města Austrálie.

Tyto incidenty vyvolaly výzvy k posílení veřejné bezpečnosti v Austrálii, kde jsou zločiny se zbraněmi a útoky nožem vzácné kvůli přísným zákonům.

READ  Rusko varuje Západ před „obrovskými riziky“, pokud budou F-16 dodány Ukrajině

Obchodní centrum se znovu otevře v pátek, zatímco v neděli se bude konat svíčková vigilie k oplakávání obětí. Útočník, 40letý Joel Cucci, byl zastřelen policií uvnitř obchodního centra.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *