Swiatek se triumfálně vrátil, když porazil Zhenga ve Stuttgartu

Světová jednička Iga Swiatek postoupila do čtvrtfinále stuttgartského šampionátu žen čtvrteční výhrou v řadě nad Zeng Chenwen po návratu po zranění.

Pole vyhrála 6-1, 6-4 a dominantní první set ji nasměroval k vítězství za necelých 90 minut na antukovém šampionátu.

„Cítil jsem, že se potřebuji stoprocentně soustředit od začátku do konce, promyslet metody a taktiku,“ řekl Swiatek.

„Jsem velmi šťastný, protože nejsem rezavý a umím dobře sloužit v tenise, i když jsem měl pauzu.“

Poté, co Zheng brejkl, aby získal druhý set za stavu 4-4, hned zlomil dvojnásobného vítěze French Open a poté zápas podával.

„Je opravdu talentovaná a každý to vidí,“ řekla Swiateková o své čínské soupeřce.

„Potřeboval jsem se přizpůsobit a jsem šťastný, protože jsem se soustředil na sebe, na to, co chci dělat…a cítil jsem se docela pohodlně. Takže jsem rád, že jsem mohl předvést dobrý tenis.“

Swiatek se kvůli zranění žeber odhlásil z kvalifikace Miami Open a Billie Jean King Cup, ale „už nejsem zraněný,“ řekl ve středu novinářům.

Zahřívací soutěže se pro Coco Gauffovou zastavily na French Open, protože loňský vicemistr Roland Garros podlehl v osmifinále Anastasii Potapovové.

Ruska ve svém odvetném zápase zaujala a ovládla Spojené státy vítězstvím 6-2 6-3.

Světová šestka Gauffová, která i přes středeční výkon ve druhém kole překonala krajanku Veroniku Kudermitovou ve třech setech, neproměnila proti Potapové žádný ze svých šesti brejkbolů.

Potapová, nasazená jako 24., startovala ve Stuttgartu poprvé, když 22letá hráčka postoupila do svého čtvrtého čtvrtfinále v tomto roce.

Wimbledonská šampionka Elena Rybakina byla nucena odstoupit ze zápasu osmifinále s Brazilkou Beatriz Haddad Maya Mayaovou.

Šestadvacetiletá Haddad Mayaová vedla 6-1 3-1, když její sedmý nasazený soupeř odstoupil kvůli zranění.

READ  Řidič kamionu odjíždí z Dakaru poté, co divák zemře

Češka Karolína Plíšková, bývalá světová jednička, se utkala s Chorvatkou Donnou Vekic 6-2, 6-7 (5/7), 7-6 (7/5).

Plíšková, která v roce 2018 vyhrála stuttgartský titul, se v pátek utká se Swiatekem o postup do semifinále.