Řidič kamionu odjíždí z Dakaru poté, co divák zemře

(Reuters) – Česká jezdkyně Alice Lobris, která vedla kategorii kamionů, odstoupila z Rallye Dakar po nehodě, při níž později zemřel italský divák, oznámili ve středu organizátoři akce v Saúdské Arábii.

K incidentu došlo v úterý během deváté etapy, ale Lopris o tom nevěděl až do té noci, kdy dorazil do bivaku.

Organizátoři uvedli, že byl zdrcen a podpořili místní úřady v jejich vyšetřování.

„V důsledku toho nemohl pokračovat v závodě. Organizátoři rally se k němu připojují a vyjadřují soustrast rodině a přátelům diváka Livia Sassinottiho,“ uvedli v prohlášení.

Lobris na své facebookové stránce, kde bylo také video z incidentu, uvedl, že devětašedesátiletý muž fotografoval mimo dohled za dunami.

„Už jsme byli v posteli, ale dakarští komisaři nám ukázali videozáznam nehody ze závodu, která náhodně zasáhla chlapa,“ řekl.

„Byl zasažen, po dvou až třech hodinách se mu udělalo nevolno a při převozu do nemocnice dostal infarkt. Vyhasl lidský život, moje vina nepřímo, protože jsem řídil.“

„Musím přiznat, že já a moje posádka jsme o tom nikdy nic nevěděli. Máme na palubě a další videa, která to dokazují, ale nic se nemění na tom, že lidský život skončil… Bohužel stál pod dunami a nikdy jsme ho neviděli.“

„Je mi to moc líto a tento incident ve mně zůstane po zbytek mého života.“

(Obálka) Alan Baldwin v Londýně, střih Toby Davies

Naše standardy: Thomson Reuters Trust Principles.

READ  Halové atletické mistrovství: Kelly Hodgkinsonová vyhrála zlato na 800 m a Andrew Buzzy stříbrný na 60 m překážek | Atletické novinky

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *