Svrhnou čeští piráti českou vládu?

Svrhnou čeští piráti českou vládu?

Nejvíce krok Nedávné průzkumy veřejného mínění„Jen několik měsíců před parlamentními volbami v České republice zvítězila voličská základna Česká pirátská strana.

Pokud mají nyní proběhnout volby, bude spojenectví mezi Piráty a Stranou starostů a nezávislých (STAN) polarizováno s 27 procenty, středopravá volební aliance známá jako SPOLU získá 21,5 procenta a strana bude tlačena na třetí místo se současným předsedou vlády Andrzejem Babikem s 21 procenty.

Překvapivá změna volební účasti přiměla piráty shromáždit podpisy v parlamentu, aby mohli plánovat hlasování o nedůvěře proti současné vládě, která, pokud bude úspěšná, plánuje vyhlásit předčasné parlamentní volby již v červenci.

Tento krok je často projevem síly a provokace k lepšímu hraní se svými mladými městskými voliči. Tento návrh však nemá žádný praktický účinek, protože volby 8. října se neplánují, kromě rozpaků předsedy vlády.

Pro hlasování o důvěře potřebovali podpisy 50 poslanců, kteří v současné době slouží, ai když sjednocená opozice mohla snadno vytvořit podpisy této velikosti, piráti nemohli získat podporu pravice, protože jsou zcela vlevo, nebo by všichni v zásadě podporuje odstranění české vlády, i když centristický poslanec.

Nakonec Piráti 6. května odložili své úsilí o dosažení předčasných voleb s odvoláním na rozhodnutí prezidenta oficiálně stanovit datum podzimu. Dosáhli však svého cíle vytvářením kontroverzí na jedné straně a získáváním významné publicity v českých médiích na straně druhé.

Vzestup pirátů v anketách lze mimo jiné vysvětlit zveřejněním výsledků vyšetřování výbuchu ve Vrběticích, do kterého jsou zapojeni ruští tajní agenti. Tato zpráva vyvolala u české veřejnosti velké pobouření.

Ačkoli jejich výrazný a jasný postoj široce odrážela obecnou náladu v zemi, pokud by byly nejnovější zprávy o erupci Vrbětic správné, mohlo by se to v podzimních volbách vrátit zpět.

Bez ohledu na to, zda byli do incidentu zapojeni ruští agenti, detektivové zpochybňují původní výsledek vyšetřování motivů pachatelů.

READ  Česko-slovenská expedice objevuje starověké mayské město v Guatemale

I když jsou nové průzkumy veřejného mínění správné, je nepravděpodobné, že by Piráti dokázali získat čtvrtinový podíl s liberálními, proevropskými aliančními partnery STAN, které by mohly sestavit příští českou vládu. Růst jejich podpory nicméně komplikuje úkol příští ústřední vládě, který bude pravděpodobně možný po říjnových volbách.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *