Jiří Prozaszka šokován českým přijetím: ‚Bylo to emotivní‘

Po podání senzačního vítěze titulu Clover Dixiera na UFC 275 Giri Proszka nevěděl, jaké přijetí ho v České republice čeká.

Ale bouřlivá scéna s tisícovkami jeho krajanů a venkovanek tlačených na City Square, aby oslavila prvního českého šampiona v historii UFC?

„To jsem nečekal,“ přiznal Procházka Hodina MMA.

„V České republice je to velká věc. Je to velká věc, protože je to nejvyšší vrchol pro bojovníky MMA – vyhrál jsem to. Vím, že to tak bylo [a] 50-50 [fight], Ale vyhrál jsem ten boj a myslím, že zdejší lidé na to budou hrdí. Malá Češka je nyní největším mistrem [MMA promotion in the world].“

Před UFC 275 si Proszka (29) uvědomoval, že výhra by pro jeho rodnou zemi byla velkým problémem, pokud by pozornost, které se mu dostávalo od českých prodejen před zápasem Dixie, převyšovala pozornost, které se mu dostalo u jeho dalších velkých zápasů. V minulosti.

Po svém vítězství v pátém kole si Prosaska nedokázal představit, jak důležitým se stane okamžik, kdy ho mnozí oslavují jako „nového vůdce zápasu roku“ – a jeden z nejlepších zápasů UFC v polotěžké váze. Po celou dobu.

„Chtěl jsem se s nimi podělit o tu energii, tu energii úspěchu,“ řekl Prosaska o davu. „Lidé v České republice se dívají na MMA a rozumí MMA, protože jsou opravdu energičtí a byli velmi hlasití.

„Bylo to úžasné, bylo to emotivní a jsem šťastný, že mohu reprezentovat Českou republiku v UFC.

Tento okamžik nebyl jen pro historickou povahu vítězství Prozasky, ale také pro nového šampiona UFC v lehké těžké váze, aby se vrátil do pekla, aby získal svůj titul. Jak Prosaska, tak Dexiera dokončili zbytek téměř několikrát během zápasu, zbývalo 28 sekund, než Brosasca prohrála na dvou ze tří skóre rozhodčích a postoupila do finále.

READ  Státní zástupce: Pákistán propustil odsouzenou českou modelku v drogové kauze

„Byl tvrdý. Byl to tvrdý bojovník,“ řekl Prozasca o Texiře.

„Jeho nálada a jeho [perseverance] Boj byl úžasný. Myslím [he’s] Jeden z nejtvrdších bojovníků, jaké jsem kdy potkal. Potkal jsem mnoho velmi silných lidí. Jetel není tak silný. Není tak rychlý, je rychlý. Není tak rychlý. Ale jeho nálada [keep] Jsem na cestě [keep] Jít, stále jít, překonávat tyto překážky a všechny tyto a stále pokračovat – to bylo od něj, tak chytrého, že ho to dělalo nebezpečným.

Prosaska řekl, že bude brzy znovu soutěžit a udrží si svůj titul do konce roku 2022. Ať už jde o odvetu proti Dixierovi, významnému evropskému headlinerovi proti bývalému polskému šampionovi Johnu Blachowichesovi, nebo proti vítězi UFC 277 Anthonymu Smithovi vs. Mahomet. Ankalaev Bot, Procházka pravděpodobně má své možnosti.

Naštěstí se stihne přizpůsobit své nové pověsti v Česku.

„Teď už moc ne,“ řekl Prozasca se smíchem, když se ho zeptali, jestli může odejít bez zastavení, „protože tento týden mě pozná každý.“

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.