Studie zjistila, že porucha užívání konopí je mezi uživateli marihuany „běžná“.

Studie zjistila, že porucha užívání konopí je mezi uživateli marihuany „běžná“.

Více než pětina lidí, kteří užívají konopí, zažívá závislost nebo problematické užívání, uvádí a Stay Publikováno v úterý v Journal of the American Medical Association Open Network.

Výzkum zjistil, že 21 % lidí účastnících se studie mělo určitý stupeň deprese Porucha užívání konopíkterou lékaři široce popisují jako problematické užívání konopí, k němuž vede Pro různé symptomy, jako jsou časté sociální a pracovní problémy, které indikují slabost a úzkost. Ve studii mělo 6,5 % uživatelů zkušenost se středně těžkou až těžkou ADHD.

Vysoce návykoví uživatelé konopí měli tendenci být rekreačními uživateli, zatímco méně závažné, ale stále problematické užívání bylo téměř stejně spojeno s léčebným a rekreačním užíváním. Nejčastějšími příznaky mezi těmito dvěma skupinami byla zvýšená tolerance, bažení a nekontrolovaná eskalace užívání konopí.

Užívání konopí celostátně roste, protože ho legalizovalo více států. Nové poznatky jsou v souladu s předchozím výzkumem. Což mi přišlo asi 20 U procent uživatelů konopí se rozvine porucha užívání konopí. Tento stav lze léčit detoxikací, abstinencí, terapiemi a dalšími terapiemi, které pracují s návykovým chováním.

Nová studie čerpala údaje od téměř 1 500 pacientů primární péče ve státě Washington, kde je rekreační užívání legální, ve snaze prozkoumat prevalenci poruch užívání konopí mezi uživateli lékařskými i nelékařskými. Výzkum zjistil, že 42 % uživatelů konopí se identifikovalo pouze jako uživatelé medicíny; 25 procent bylo identifikováno jako nelékařské uživatele a 32 procent jako rekreační a lékařské uživatele.

Studie dospěla k závěru: „Výsledky zde podtrhují důležitost hodnocení užívání konopí pacienty a symptomů CUD v klinických podmínkách.“ Tento výsledek souhlasí s předchozí výzkum Vyzvala lidi, aby se dozvěděli o rizicích rozvoje poruchy užívání konopí, zejména „mezi těmi, kteří začínají brzy a užívají ho častěji během dospívání.“

READ  Můžete sledovat raketu Sojuz odpalovat ruskou americkou posádku na Mezinárodní vesmírnou stanici počátkem pátku

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *