Studie ukázala, že vysoká úmrtnost matek ve Spojených státech je způsobena chybnými údaji

Studie ukázala, že vysoká úmrtnost matek ve Spojených státech je způsobena chybnými údaji

Nová studie zjistila, že vysoká a rostoucí úmrtnost matek ve Spojených státech je způsobena chybnými údaji.

Krize úmrtnosti matek ve Spojených státech ukázala vyšší míru úmrtnosti matek než v jiných zemích – ale studie, Publikováno ve středu V American Journal of Obstetrics and Gynecology bylo zjištěno, že data mohla být po dvě desetiletí špatně klasifikována.

Počet žen, které zemřely po porodu, byl alarmující a vyvolal otázky ohledně péče ve Spojených státech. Zatímco předchozí odhady ukazují, že úmrtnost matek se za poslední dvě desetiletí více než zdvojnásobila, studie zjistila, že zůstala stabilní.

V roce 2003 doporučilo Národní centrum pro zdravotní statistiku přidat slovo „těhotenství“ do kontrolního seznamu na úmrtním listu osoby jako způsob sledování úmrtí matek.

Přestože po aktualizaci kontrolního seznamu došlo k rychlému nárůstu úmrtnosti matek, vedlo to k „některým závažným chybám“, včetně stovek lidí starších 70 let, které byly v době smrti nebo krátce před smrtí uvedeny jako těhotné. Úmrtí z jiných příčin budou považována za úmrtí matek, pokud je zaškrtnuto políčko těhotenství.

NCHS později objasnila, že v této kategorii by měly být pouze ženy ve věku 15 až 44 let, v naději, že to v budoucnu sníží chyby. Ženy starší 44 let mohou být započítány, pokud existuje konkrétní příčina úmrtí související s těhotenstvím. Jinak agentura počítala rodící ženy jako dříve.

Vědci zjistili, že navzdory změnám zprávy stále ukazovaly nárůst úmrtnosti matek nebo nárůst chybně klasifikovaných úmrtí matek.

Když úmrtní listy uvádějí těhotenství mezi více příčinami smrti, vědci zjistili, že úmrtnost matek v průběhu času klesá a stabilizuje se.

Studie poznamenala, že „přetrvávají velké rasové a etnické rozdíly v úmrtnosti matek“. Vědci zjistili, že úmrtnost matek byla nepoměrně vyšší mezi černoškami, přičemž velké rozdíly byly patrné v příčinách úmrtí, jako je mimoděložní těhotenství, hypertenzní poruchy, embolie, kardiomyopatie a další kardiovaskulární onemocnění.

READ  Nejlepší místa k vidění v Novém Mexiku

Pomocí nové metody sledování vědci zjistili, že od roku 1999 do roku 2002 byla úmrtnost matek ve Spojených státech 10,2 na 100 000 živě narozených dětí. Od roku 2018 do roku 2021 to bylo 10,4, což je nárůst o 2 procenta.

Copyright 2024 Nextstar Media Inc. všechna práva jsou uložena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *