Štěnice v Paříži a Marseille vzbuzují obavy před olympijskými hrami v roce 2024

Každý rok přijíždějí do Paříže hordy turistů s krátkým seznamem obav: kapsáři, přemrštěné ceny hotelů, jak získat skip-the-line vstupenky a nejslušnější způsob, jak odmítnout cizí nabídku náramku přátelství mimo Sacré- Coeur.

Ale jak se francouzské hlavní město připravuje na přivítání… Miliony návštěvníků Pro letní olympijské hry v roce 2024 upoutala pozornost vládních úředníků jiná záležitost: štěnice. Mnoho z nich.

Jasné záběry hmyzu šířeného na sociálních sítích Jako Tik TokCož některé uživatele přimělo zveřejňovat vlastní videa Stojí v metru Místo zaujmutí otevřené sedačky resp Varování před zraněním Na jejich Airbnbs. Příspěvky na sociálních sítích ukazovaly na přítomnost štěnic v metru a ve veřejných autobusech. Jeden z nich ukázal kousnutí štěnice po celém těle osoby po návštěvě kina.

Náměstek pařížského starosty Emmanuel Gregoire minulý týden napsal dopis premiérce Elisabeth Bourneové, v níž vyzval k řešení problému štěnic, uvedla místní média. „Země naléhavě potřebuje vyvinout akční plán proti této pohromě, protože Francie se připravuje na přivítání olympijských a paralympijských her v roce 2024,“ napsal Gregoire podle francouzského televizního zpravodajského kanálu. informace TF1.

Náměstek primátora se také snažil uklidnit veřejnost na sociálních sítích, ale přesto dal jasně najevo své varování: „Nikdo není v bezpečí“ před infekcí, řekl. Řekl.

Francouzský ministr dopravy Clement Beaune Napsal na X, platformě sociálních médií dříve známé jako TwitterHodlá se sejít s dopravci, aby o tomto problému diskutovali.

Podle nedávné studie byla jedna z 10 francouzských domácností v letech 2017 až 2022 zamořena štěnicemi. Nedávná studie Od francouzské zdravotnické agentury ANSES, která varovala, že infekce jsou na vzestupu kvůli zvýšenému cestování a zvýšené odolnosti vůči insekticidům.

„Štěnice představují pro rodiny v metropolitní Francii nákladnou obtíž, vzhledem k nákladům na léčbu a psychologickému dopadu,“ napsala agentura ve své zprávě. Dodala, že není známo, že by štěnice přenášely nemoci, když kously člověka, ale jsou spojeny se sníženou kvalitou života, poruchami spánku a psychickými problémy.

READ  Lytton, BC: Evakuační příkazy vydané pro kanadskou vesnici kvůli požárům

Jak podle odborníků na škůdce hledat štěnice v hotelech

Místní média také zmíněno Pozorování štěnice a švábů Ve veřejné dopravě V Marseille, druhém nejlidnatějším městě Francie, řekl jeden obyvatel zpravodajské síti BFM TV Než vstoupí do svého domu, svlékne se na balkoně ve snaze zabránit škůdcům.

Minulý týden zachytil univerzitní student záběry něčeho, co vypadalo jako štěnice na vysokorychlostní vlakové trati spojující město s Paříží – malý hnědý hmyz, který kontrastuje s modrobílými pruhy a je snadno viditelný za denního světla.

„Všichni se podívali na svá sedadla a podívali se na svou kůži, aby zjistili, zda je nekousla štěnice,“ řekl ve videorozhovoru, který jsem přeložil. Le Parisien. „Bylo to velmi znepokojivé.“

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *