Veteránský kongresman říká, že zbývající přírodní zdroje Afghánistánu jsou „pokladnicí pro naše oponenty“

Zástupce Brian Mast pro Fox News řekl, že kontrola Talibanu nad afghánskými přírodními zdroji zanechává „pokladnici“ nepřátel USA, které by mohly USA dostat na „velmi špatné místo“.

„Jako někdo, kdo bojoval v Afghánistánu, opustil končetiny v Afghánistánu a bohužel mnoho přátel v Afghánistánu, vám mohu říci, že existuje mnoho důvodů, proč jsme bojovali,“ řekl floridský republikán. „A existuje spousta důvodů, proč bychom neměli bojovat.“

Pokračoval: „Jedním z důvodů, proč jsme nebojovali, bylo zanechat pokladnici našim nepřátelům, jako je Čína a další.“

Afghánistán tolik sedět 3 biliony dolarů v nerostném bohatstvíPodle článku publikovaného velvyslanectvím Afghánistánu ve Washingtonu, DC v roce 2012. Mezi zdroje patří vzácné polodrahokamy, měď, železo, zlato, uran a lithium, které jsou nezbytné pro alternativní zdroje energie.

Podívejte se na celý rozhovor:

Republikáni ve Výboru Sněmovny pro přírodní zdroje uspořádali v pátek sympozium, kde se diskutovalo o „mnoha geopolitických důsledcích kontroly Talibanu nad kritickými nerosty, které byly odstraněny na úkor amerických daňových poplatníků“.

Čína a Írán se hemží afghánským zbožím se Spojenými státy

Mast řekl Fox News, že fórum se zaměřilo konkrétně na „krizi rukojmí, která proběhla, mezery ve zpravodajství, které jsou nyní venku, a co se stane s nerosty a zdroji, které jsou v Afghánistánu“.

Dodal, že nerosty a zdroje „jsou velmi pravděpodobně těženy nucenou dětskou prací“ a budou „distribuovány do zemí, které považujeme za absolutně protivníky“.

Mast popsal některé efekty.

„Právě jsme viděli, co se stalo, když Čína testovala hypersonické zbraně,“ řekl. „Abychom vyrobili tento typ zbraně, která cestuje velmi vysokými rychlostmi a ve vysokých nadmořských výškách a unáší tyto jaderné a jiné užitečné zátěže, potřebuje řadu kovů vzácných zemin, aby dokázaly odolat těmto druhům teplot.“

READ  Afghánský fotograf varuje, že Taliban vypne média

To bylo nedávno zmíněno Čína úspěšně otestovala dvě hypersonické rakety schopné je unést jaderné zbraně. Čína Popřel zprávu s tím, že šlo o „rutinní test kosmických lodí“.

KLIKNĚTE ZDE PRO APLIKACI FOX NEWS

„Pokud má Čína tu výhodu, že je má, protože jsou přátelskými přáteli Talibanu, staví to USA do velmi špatné situace,“ pokračoval Mast.

Mast také zdůraznil motivaci Talibanu prodávat minerály vzácných zemin.

„Jakýkoli dolar navíc, který Taliban získá, je teroristická vláda, která má více dolarů na to, aby se tam dostala a praktikovala terorismus,“ řekl Mast.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *