Stavební dělníci zatčeni za zbourání Velké čínské zdi – NBC 7 San Diego

Stavební dělníci zatčeni za zbourání Velké čínské zdi – NBC 7 San Diego

Čingischán a Mandžuové prolomili Velkou zeď a nyní údajně chtějí dva stavební dělníci jménem Cheng a Wang zkratku.

Čínské úřady zadržely dva lidi za to, že si prorazili cestu skrz část starověké zdi, která je kulturní ikonou a chráněnou památkou Organizace spojených národů.

Oblast průlomu byla část odříznutá od restaurovaných částí, které zná většina čínských a zahraničních turistů.

Vláda okresu Youyou, stovky kilometrů západně od Pekingu, ukázala polní cestu vyříznutou do části zdi proti venkovské krajině spolu se dvěma podezřelými, 38letým mužem s příjmením Zheng a obchodníkem. 55letá žena, jejíž příjmení je Wang.

Vládní zpráva uvedla, že pár chtěl kratší trasu pro některé stavební práce, které prováděli v okolních městech.

Tato část se nachází v provincii Shanxi na západním konci zdi, jejíž části byly postaveny před 2000 lety. Místní vláda uvedla, že byl relativně dobře zachovalý a má „důležitou hodnotu pro ochranu a výzkum“.

Čína je velmi hrdá na svůj systém věží a souvislých zdí dostatečně širokých na to, aby vozy urazily vzdálenost přibližně 8 850 kilometrů (5 500 mil), vybudovaných hlavně během dynastie Ming, která trvala až do roku 1644.

V tomto roce Mandžuové ze severu překonali obranu Číny a ovládli říši jako dynastie Čching.

Zeď byla poté opuštěna a vydrancována pro cihly a kameny místními vesničany, aby ji komunistická vláda znovu oživila jako symbol vlastenectví, masové mobilizace a odporu vůči vnějším tlakům.

Vláda okresu Yoyo uvedla, že k zatčení došlo poté, co obdržela zprávu o zneužívání z 24. srpna. Uvedla, že oba podezřelí jsou ve vazbě a čekají na další právní kroky.

UNESCO s odkazem na Velkou zeď popsalo, že odráží „kolizi a výměny mezi zemědělskými a kočovnými civilizacemi ve starověké Číně“.

Citace zní: „Poskytuje důležité materiální důkazy o prozíravém politickém strategickém myšlení a mocných vojenských a národních obranných silách centrálních říší starověké Číny a je vynikajícím příkladem skvělé vojenské architektury, technologie a umění starověké Číny. .“ .

READ  Byly odhaleny cenzurované dopisy Marie Antoinetty jejímu pověstnému milenci

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *